Категорії: Головна , У світі , Фото

Життя євнухів у Пакистані

evnuh

На півночі Індії та в Пакистані існує так званий «третя стать» – хіджри.

Часто хіджр називають євнухами, однак ніхто не знає, скільки з них насправді кастровані. Ці люди живуть на задвірках суспільства, але при цьому мають культовий статус.

З одного боку, їх зневажають, насміхаються над ними і ізолюють. З іншого боку, хіджр побоюються, приписуючи їм магічну силу, оскільки ці люди поєднують в собі чоловічу і жіночу енергії, не виробляючи потомства. Хіджри поклоняються великої богині-матері (Bahuchara Мата), люди вірять, що вона наділяє їх здатністю благословляти або проклинати.

Пакистанські євнухи – гнані суспільством меншини. Протягом довгих років цим людям була недоступна державна медична допомога, освіта і всі інші соціальні блага, доступні звичайним пакистанцям. Вони змушені просити милостиню на вулицях або займатися проституцією. Однак наприкінці минулого року Верховний суд Пакистану підвищив статус євнухів, зобов’язавши владу країни дозволити трансвеститам і євнухам ідентифікувати себе відмінним від чоловічої та жіночої статі з метою гарантування їх прав і надання соціальних допомог. Однак у мусульманському Пакистані, де статеві зв’язки поза шлюбом є табу, а гомосексуалізм незаконним, відносяться до євнухів, як до сексуальних об’єктів, вони часто стають жертвами жорстокого насильства.

(Обережно! У збірці присутні фото, які можуть здатися неприємними або страшними!)

1. Пакистанський євнух Шазія Чаудхрі вдома готується до виступу на весіллі в Равалпінді. Хиджрам платять за те, що вони допомагають організувати дні народження чи танцюють на весіллях. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

2. 35-річна пакистанська танцівниця-євнух Румія танцює на весіллі перед нареченою Назією (друга зліва) в Равалпінді. Хіджри співають і танцюють, вимагаючи за це «бадхаи» – своєрідну винагороду за благословення, яке, як вірять люди, здатні дарувати представники «третьої статі». Професійний весільний фотограф зняв цілу серію фотографій про танцівниць-скопців(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images

3. Лідер пакистанських євнухів 45-річна Боббі (ліворуч) стирає косметику в будинку, поки її подруга 35-річна Тайджи розмовляє по телефону в Равалпінді. Точне число представників хіджра в Пакистані невідомо, але лідери співтовариства говорять про 300 000 чоловік. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

4. Пакистанський євнух Шама залишає панахиду за євнухом, якого вбито невідомим. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

5. Пакистанський євнух 21-річний Зафар Ікбал молиться в чоловічому відділенні фонду жертв злочинів із застосуванням кислоти. На Зафара напав невідомий, облив його сірчаною кислотою. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

6. Зафар Ікбал обідає зі своїм сусідом по кімнаті Навідом Амджадом (ліворуч) в Ісламабаді. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

7. 21-річний Зафар Ікбал дивиться телевізор.  (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

8. Жертва злочину з використанням кислоти, 21-річний Зафар Ікбал танцює у себе в кімнаті. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

9. Зафар Ікбал танцює перед іншими пацієнтами з опіками від кислоти. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

10. У Пакистані євнухи часто піддаються насильству і жорстоким нападам. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

11. Зафар Ікбал наносить медичну мазь на опіки, отримані в результаті нападу невідомого з сірчаною кислотою. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

bigpicture

Один коментар

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована

  1. Джафар:

    И почаму писать про наш народ так? Сволочи вы а не люди. Ещо и безграмотный, не можете текст в одном нормальном стиле написать. Шрифты разные, розмер разный в голове пусто. Правильно русськие вас бют