Володимир Гройсман закликав політиків не дискредитувати кампанію вакцинації

140763143_1414960288672881_4807574734701699540_n
 «Минуло три дні від останнього мого звернення, коли я звертався до уряду з вимогою провести надзвичайне засідання і розглянути питання боротьби з коронавірусом. Зокрема, питання вакцинації і питання підвищення ефективності боротьби з коронавірусом. За цих три дні нічого не відбулось. Але що ми маємо за цей час? Ми маємо більше тисячі смертей, ми маємо те, що Україна стала країною номер один серед країн Європи за кількістю захворювань від ковіду і за кількістю смертей,» — написав Володимир Гройсман на своїй сторінці у мережі Facebook «Натомість я бачу сьогодні пріоритети, які висвітлює в інформаційному просторі прем’єр-міністр. Він займається розробкою стратегії, концепції якості пального на українських заправках, що є напевно важливим, але в мирний, спокійний час. Нічого зараз немає важливішого, ніж здоров’я українців, здоров’я людей. Зараз ковід не вибирає ні вік, ні стать. Люди помирають як молоді, так і похилого віку. І це величезна проблема і виклик.

  Весь світ визнав, що захиститись від ковіду можливо тоді, коли провести масштабну вакцинацію. Що у нас сьогодні відбувається? У нас немає доступу до вакцинації, широкого доступу до вакцинації в Україні не існує на сьогоднішній день. Тому я говорю: будь ласка, збирайтесь, приймайте рішення і дайте людям абсолютно чіткий план. Не свої заяви, що ви плануєте до кінця року вакцинувати 70% українців. Але рейтингові аналітичні агентства сьогодні говорять про те, що за перше півріччя в Україні буде вакциновано тільки 3% українських громадян, 97% будуть незахищеними. І це на вашій совісті і ваша відповідальність.

 І тому я наполягаю на скликанні позачергового надзвичайного засідання уряду, де чітко буде затверджений план вакцинації: по регіонах, по кількості і доступності вакцин, де ви знімете абсолютно штучні обмеження. Усіх українців, які мають бажання вакцинуватись, ви маєте забезпечити вакцинуванням, а не так, як це відбувається сьогодні. Ви абсолютно чесно маєте комунікувати з суспільством. Розповідати, що, коли і як конкретно і якісно буде відбуватись», — йдеться у відео

 «Звертаюсь сьогодні до українських політиків. Чи свідомо, чи несвідомо, коли ви дискредитуєте саму ідею вакцинації, таким чином робите величезний злочин по відношенню до людей. Ви їх лякаєте, люди починають вагатись щепитись чи не щепитись. І залишаються без відповідного захисту. Весь світ визнав, що єдиний механізм захисту — це вакцинування, іншого просто немає. І тому я закликаю сьогодні всіх українських політиків. Будь ласка, давайте об’єднаємось і підтримаємо кампанію з вакцинаціі. Звертайтесь до своїх виборців, тих, хто вас обирав, із закликом, щоб вони вакцинувались.

 Ми пам’ятаємо недавно, декілька місяців тому, один із відомих українських політиків дозволив собі в прямому ефірі непристойним словом назвати вакцину. І що відбулось? Яка почалась кампанія антивакцинації! Це означає тільки єдине — люди залишаються без захисту. Це безвідповідальна риторика українських політиків, яка не повинна більше повторюватись. Тому давайте об’єднаємось і давайте всі разом зупинимо цю пандемію і зупинимо ковід,» — закликав Гройсман.

snimok-ekrana-2021-04-08-v-11-41-52