У Всесвітній день української хустки у Вінниці встановили національний рекорд

5fce2bcf3ba83_original_w859_h569

7 грудня у Вінниці вдруге відзначили Всесвітній день української хустки. Десятки вінничанок, вбраних в елементи українського костюму, зібралися в залі обласного театру ляльок, де організатори свята презентували також виставку, присвячену історії української хустки. Серед особливостей цьогорічного святкування – встановлення Національного рекорду: найбільша кількість жінок в українських хустках, фото яких викладено в соціальних мережах впродовж сьогоднішнього дня.

На свято прийшла і вінничанка Анастасія Фоміна. Їй наряд надала місцева дизайнерка Ольга Стрельцова, який Анастасія збагатила каптуром, вишитим власноруч на основі оригіналу з Вінницького обласного краєзнавчого музею.

«Я його поєднала з каптуром, який, до речі, був традиційним головним убором в Україні, і хусткою, яку пов’язували поверх і так носили. Це колекція, яку вона створила за подільськими рушниками. Ось пташечки, вишивка лодочками, і так утворився цей образ.

А цей каптур я сама вишивала. Оригінал представлений в нашому краєзнавчому музеї, можна піти і подивитися. А це я робила репліку. Я сфотографувала оригінал, працівники музею радо мені надали можливість його роздивитися. І цю вишивку, наскільки можливо було скопіювати, я зробила. В мене навіть є фотографії, де він сучасний. Каптур я вишивала не до цього заходу, але я його радо вдягаю на такі випадки. В ньому тепло та зручно», – розповідає Анастасія Фоміна.

На свято вінничанки приносили і сімейні «артефакти»: хустки, які передавали з покоління в покоління, або ж хусточки, які вдалося знайти в бабусиних скринях. Однією з таких хусток стало вбрання, яке принесла Світлана Яковішенко. Жінка переконана, її хустка – найменша в Україні. Принаймні, меншої Світлана не зустрічала.

«Це гарне українське свято, свято української хустки, спонукало кожну жінку чи дівчину подумати та дістати з бабусиної скрині хустки. Коли ми в нашому родинному домі підбирали хустки, знайшли таку хустинку. Ми вважаємо, що вона – найменша в Україні. Поки що ми меншої не зустрічали. Вона була серед інших хусток в бабусиній скрині. Ми думаємо, що це не обрізана хустка, а справді маленька хусточка. Вона і барвиста така, і квіти маленькі. Певно, міні-копія великої хустки. Будемо раді, коли хтось ще знайде ще меншу хусточку у себе в скрині. І ось в мене теж сьогодні хустка, яку носила моя бабуся, передала моїй мамі, а мама – мені передала у спадок», – каже Світлана Яковішенко.

Як розповіла організаторка свята, президентка міжнародного клубу успішних жінок, депутатка Вінницької обласної ради, засновниця свята Всесвітнього дня української хустки Людмила Станіславенко, до цьогорічного святкування приєдналися жінку з понад 20 країн світу.

«Ми плануємо встановити сьогодні рекорд, в нас є представники Національного рекорду України. Хотіла б через ЗМІ передати усім жінкам в усьому світі, не лише українкам, а всім, хто нас підтримують, щоб вони сьогодні в соціальних мережах викладали фото в українських хустках чи з українською хусткою з хештегом. Це має бути рекорд: найбільша кількість жінок в українських хустках, фото яких викладено в соціальних мережах 7 грудня в святкування Всесвітнього дня української хустки на День Святої Катерини.

У 2019 році за нашими скромними підрахунками більше мільйона жінок взяли участь у святкуванні, надіслали нам свої світлини в хустках чи з хустками. Цього року вже дуже багато є фото, ми ще не підраховували, але це величезна кількість країн, які до нас приєдналися. Більше 20 країн світу, більше 10 – нових, які приєдналися до міжнародного клубу успішних жінок, осередки яких ми відкрили. Деякі з них прислали нам свої привітання на своїй мові. Ми підготували з них ролик. Серед країн: Грузія, Греція, Болгарія, Азербайджан, Кенія, Канада, США, Великобританія, Ізраїль. Дуже багато країн», – каже Людмила Станіславенко.

Представниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, яка приїхала на святкування для фіксації рекорду, каже – вражена масштабами цього свята.

«Сьогодні ми реєструємо рекорд: найбільша кількість жінок, які надягнули українську хустинку впродовж 24 годин. Вражає масштаб цього рекорду, оскільки об’єднані цим флешмобом жінки, які живуть не лише в Україні, а в понад 20 країнах світу. Це ті жінки, які люблять та пишаються свою країною, які з великим задоволенням підхопили цю ідею. І коли ми говоримо про те, що дає нам цей рекорд, це, в першу чергу, популяризація України в світі, її національних традицій. Цінність цього рекорду в тому, що він об’єднує дуже багатьох людей в світі. Через такі креативні ідеї, цікаве їх втілення і відбувається популяризація України. Ми хочемо, щоб Україною пишалися, її цінували, любили і захоплювалися. І це – чудовий приклад того, як це треба робити. Що цікаво, український костюм – дуже колоритний. І ми маємо рекорди, які встановлюються елементами цього костюму. Наприклад, в нас є рекорди з українським намистом», – розповідає Лана Вєтрова.