У Вінниці медикам першої лікарні передали аналізатор для виявлення антитіл до коронавірусу

5eec761f24070

19 червня для першої міської лікарні Вінниці передали ІФА-аналізатор, який має підвищити ефективність діагностування на COVID-19. Завдяки ньому медики зможуть визначати, хто з пацієнтів перехворів коронавірусом та має тепер антитіла до цього захворювання. Окрім аналізатора, лікарні передали бактерицидний рециркулятор та холодильник.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні міськради, придбане устаткування дає змогу виконувати дослідження відразу 96 проб, за потреби і у меншій кількості. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

«Зараз у нас така епідемічна ситуація, що збиратися у великих залах не можна, але я не міг не приїхати до вас напередодні свята. Думаю, що для всього колективу найбільше буде в пригоді ІФА-аналізатор. Ми розуміємо, що обласний лабораторний центр має достатньо серйозне навантаження, тому ми вирішили придбати таке обладнання для лікарні, аби вчасно і швидко робити дослідження. Хочу сказати, що на сьогоднішній день без відданої роботи медиків, ми б не мали тих результатів, які маємо у місті. Ви дійсно на передовій, ви перші почали приймати людей, і до вас люди їхали з усієї області. Для нас важливо забезпечити вас усім важливим у рамках нашого бюджету. Також допомога надходить від ініціативи «СтопВірус», інших меценатів та благодійників. Ми поставили собі ціль – забезпечити вас усіма необхідними засобами індивідуального захисту на три місяці. Також в процесі ми закуповуємо по можливості і необхідне обладнання, а це – ліжка, апарати ШВЛ тощо», – зазначив міський голова Сергій Моргунов, який приїхав до лікарні привітати медперсонал з Днем медичного працівника та передати устаткування.

5eec7614c77fe

Також мер відзначив, що з початку пандемії у місті була запроваджена муніципальна надбавка для медичних працівників, які працюють з хворими на COVID-19. Таку ж надбавку отримають медики і у червні.

«Ви знаєте, що я прийняв рішення, щоб з березня ви отримували муніципальну надбавку. Продовжимо виплату муніципальних надбавок і за червень місяць. Я розумію, що зараз у вас найбільше навантаження. Я хочу, щоб ви розуміли, що територіальна громада міста, депутати міської ради та я особисто серйозно ставимося до того, щоб вас підтримати. Важливо, щоб ви усі були здорові і пацієнти ваші одужували», — додав міський голова Сергій Моргунов.

Завідувачка клініки діагностичної лабораторії міської клінічної лікарні №1 Галина Коцюра розповіла, що ІФА-аналізатор покращить їхню роботу.

«Раніше ми робили тести на коронавірус у обласній лабораторії МОЗ. ІФА-аналізатор дасть нам можливість швидше проводити дослідження, і ми будемо знати, як далі лікувати хворих. Одночасно на ньому можна зробити 96 досліджень, серед яких три -контрольні. ІФА-робитимемо і медичним працівникам. Вчора ми налагоджували роботу апарату, і зробили уже перших вісім досліджень», – сказала Галина Коцюра.

Також від ініціативи «СтопВірус» голова наглядової ради Благодійного фонду «Подільська громада» Андрій Дручинський передав до міської клінічної лікарні №1 5 комплектацій на виявлення імуноглобуліну типу М та 3 комплектації на виявлення імуноглобуліну типу G.

«Ми дякуємо за подарунки, і хочу заначити, що раніше таких досліджень ми не проводили. Ми вже почали працювати, і першим пацієнтом був я. І щасливий від того, що результат негативний. Обладнання дозволить допомагати не тільки пацієнтам, хворим на коронавірус, а й іншим, які потребують медичної допомоги», – додав директор Вінницької МКЛ №1 Костянтин Ліваковський.

5eec762d630555eec764b02a3d5eec7669e7c08

Нагадаємо, 3-го червня до Вінницького міського лікувально-діагностичного центру завітав Петро Порошенко та передав 5000 ІФА-тестів для визначення наявності антитіл до COVID-19.