У Вінниці лабораторно підтверджений перший випадок захворювання на коронавірус

47da66d9befbb43a6b206a5fd4e01d8d

Сьогодні, 25 березня,  під час спільного брифінгу голови облдержадміністрації Владислава Скальського та Вінницького міського голови Сергія Моргунова стало відомо, що у місті виявлено перший випадок захворювання на COVID-19. Інфікувалась коронавірусом жінка. Відомо, що вона мала контакт з іноземцем. 

У Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на коронавірус. Зразки матеріалів ще від трьох людей наразі перевіряють.

«Станом на 14:00 на території Вінницької області зафіксовано 27 підозр захворювання на коронавірусну інфекцію. 23 випадки лабораторно не були підтверджені. На жаль, в одному випадку діагноз був підтверджений в нашому обласному лабораторному центрі. Зразки матеріалів ще від трьох людей досліджуються методом полімеразної ланцюгової реакції. З метою недопущення поширення даного захворювання та локалізації осередку інфекції проводиться комплекс протиепідемічних заходів на місці роботи та проживання захворілої», — повідомив голова ОДА Владислав Скальський.

content_0123

«Наявний приклад, уже підтверджений, про наявність коронавірусу у вінничанки, – це ще одне свідчення того, що вінничани повинні себе берегти.  Наголошую – ми всі повинні уважно ставитись до свого здоров’я, і маємо бути відповідальними не тільки за себе, а й за оточуючих людей, з якими ми спілкуємося. Я ще раз наголошую на тому, що питання карантину – то не є канікули. Це відповідальність перед собою і своїми рідними. Бережіть себе!», — сказав міський голова Сергій Моргунов.

Вінничанка, яка захворіла на коронавірусну інфекцію, працює медсестрою у пологовому будинку. 

Це перша підтверджена підозра на коронавірус у Вінниці. За місцем роботи і проживання хворої на коронавірусну інфекцію жінки проводять комплекс протиепідемічних заходів.

Як повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк, вінничанка відчула прояви захворювання: температуру та кашель. Вона пішла на лікарняний, проте 24 березня жінці стало зле, тож викликала «швидку». Експрес-тест підтвердив наявність коронавірусу. І 25 березня методом полімеразної ланцюгової реакції у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України» факт захворювання підтверджено. Зараз жінка перебуває в інфекційному відділенні Вінницької лікарні №1.