У Вінниці депутати продовжили виплати за муніципальною програмою до кінця цього року

snimok-ekrana-2021-03-26-v-16-31-24

Сьогодні, 26 березня, під час сесії Вінницької міської ради депутати підтримали рішення про продовження муніципальних виплат вінничанам на II квартал цього року.

Як повідомляє Вінницька міська рада, йдеться про виплати в рамках антикризової програми “Вінничани важливі”.

– Ми виділяємо 5,7 мільйона гривень на підтримку тих людей, які отримують пенсію або державну виплату менше 2000 гривень. Таких людей у нашій територіальній громаді 10 тисяч, – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Програма антикризової підтримки громади «Вінничани важливі» була прийнята у 2020-му році та реалізується у трьох сферах: економіка, соціальний захист та охорона здоров’я.

Виплати мешканці Вінницької міської територіальної громади, які мають право на муніципальну доплату в рамках Програми, почали отримувати влітку минулого року. З початку цього року їх почали виплачувати й мешканцям новоприєднаних територій трьох старостинських округів.

Директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова повідомила, що за березень 2021 року нараховано та виплачено муніципальну доплату 10 001 мешканцю Вінницької міської територіальної громади на суму майже 3 мільйони гривень.

Муніципальні виплати у Вінницькій міській територіальній громаді призначають непрацюючим пенсіонерам, розмір пенсійних виплат яких не перевищує 2000 грн; непрацюючим особам, які отримують державну соціальну допомогу, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю; непрацюючим особам з інвалідністю з дитинства, які є одержувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства в розмірі, що не перевищує 2000 грн; особам, що здійснюють догляд за тяжкохворою дитиною, які є одержувачами допомоги відповідно до розділу V-Б Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та особам, які отримують допомогу на дітей з інвалідністю віком до 18 років підгрупи «А» відповідно до чинного законодавства.

Нагадаємо також, що сьогодні під час сесії міськради депутати підтримали рішення щодо збільшення фінансування сфери охорони здоров’я для боротьби з коронавірусом (майже 15 мільйонів гривень), а також схвалили рішення про залучення кредитних ресурсів у розмірі 35 мільйонів гривень на виготовлення п’яти тролейбусів VinLine.

Також депутати підтримали рішення в рамках Програми антикризової підтримки громади, згідно з яким орендарі нерухомого майна комунальної власності Вінницької міської територіальної громади, які не використовували його в період посилених карантинних заходів в січні 2021 року, можуть бути звільненими від виконання зобов’язання по сплаті орендної плати.