По репутації Тимошенко завдано потужного удару

timishenko-7-640x426

Глава уряду Володимир Гройсман 23-го червня назвав «зрадою інтересів України» підписані у 2009 році газові угоди тодішнім прем’єром Юлією Тимошенко. Сьогодні він пішов ще далі і заявив про те, що угоду з МВФ, за що Тимошенко нині критикує його, насправді ще у 2008-му саме вона підписала.

У В кінці червня. Гройсман натякнув, що Юлія Володимирівна «мала дивіденди» з контрактів, які вона підписала. За його словами, «нинішня ціна на газ – ринкова», і закуповується паливо відкрито на біржі, а Тимошенко заклала в договір цифри необґрунтовані — по 450 доларів за тисячу кубометрів. І це він назвав зрадою національних інтересів. Прем’єр зазначив, що за договором Тимошенко Україна переплачує «десятки мільярдів доларів».

Сьогодні ж у Верховній Раді Гройсман розповів, що саме Тимошенко взяла на себе зобов’язання перед МВФ підняти ціни на український газ. І навів текст підписаного нею, як прем’єр-міністром, текст меморандуму з МВФ від 31 жовтня 2008.

«Для того, щоб забезпечити тривалу базу для продовження здорового фінансування, а також упорядкування фінансових відносин з бюджетом Нафтогазу до кінця 2011 року ми — уряд — зрівняємо ціну на газ внутрішнього видобутку з цінами на імпортований газ», — процитував Гройсман.

Паралельно з цим він додав, ЮВТ зобов’язалася скорочувати дотування на імпортований газ, що споживається тепловими комунальними підприємствами. І робити це шляхом щоквартального коригування тарифів, щоб дотування припинилося до липня 2010 року.

Як вважають експерти, публічні звинувачення на адресу лідера «Батьківщини», мабуть, стали наслідком її популізму і прагнення спровокувати дострокові парламентські вибори заради того, щоб «завести» у ВР більше своїх «багнетів» і «підсидіти», як мінімум, Володимира Гройсмана. Він же, у свою чергу, вирішив сказати те, що визнавав і раніше, але тільки серед своїх колег і знайомих, оскільки не був політиком. Тепер ситуація змінилася, і на звинувачення з боку Юлії Володимирівни доводиться відповідати своїми, вже не завуальованими викриттям. Нагадаємо, раніше Гройсман неодноразово заявляв, що на країну десятиліттями руйнував махровий популізм, але конкретних прізвищ не називав.

До речі, в кінці літа минулого року канал 112 опублікував інше відео, на якому міміка Гройсмана відображає його ставлення до популістичних промов Тимошенко. Пропонуємо його переглянути.

Реал

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована