Підприємець із Вінниччини звозив на територію області львівське» сміття

5f31274fbd08d

Вінницькі правоохоронці встановили, що директор ТОВ звозив на сільський полігон на території області так зване «львівське сміття».

Директору товариства з обмеженою відповідальністю повідомлено про підозру за забруднення земель Львівським сміттям. Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області повідомлено про підозру жителю Вінницької області, який організував незаконне складування на території області побутових відходів, завезених з міста Львова.

«За версією слідства директор Товариства достовірно знаючи, що на підприємстві відсутня дозвільна документація на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, а також усвідомлюючи, що земельна ділянка яка перебувала у його користуванні не є місцем видалення відходів, у липні 2020 року прийняв та розмістив на земельній ділянці поставлені з м. Львова побутові відходи орієнтовною масою 180 тонн.

Проведеними у кримінальному провадженні експертизами встановлено, що внаслідок таких дій засмічено важкими металами, нітритами, фосфатами, амонієм сольовим, сульфатами земельну ділянку площею 800 квадратних метрів», — зазначено в повідомленні.

Дії правопорушника кваліфіковано за ч. 1 ст. 239 КК України. За вчинене йому загрожує покарання у вигляді штрафу в розмірі до 4 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Львівське сміття складували в Жмеринському районі. У вересні вантажівку виявили біля села Новоселиця. В серпні 5 вантажівок зі сміттям з Львівської області розвантажували побутові відходи на території земель сільськогосподарського призначення