Пауерліфтерка з Вінниці встановила новий рекорд світу

snimok-ekrana-2021-03-26-v-16-20-06

Вінницька спортсменка Мар’яна Шевчук отримала золоту нагороду на кубку світу з пауерліфтингу і встановила новий світовий рекорд – 132 кілограми.

Про це повідомили у “Національному комітеті спорту інвалідів України”. Там також зазначили, що попередній рекорд світу (131 кілограм) – також на рахунку Мар’яни Шевчук. При чому жінка виступає у ваговій категорії лише 55 кілограмів.

У повідомленні йдеться, що Кубок світу розпочався вчора, 25 березня, у Манчестері (Великобританія) й триватиме до 28 березня. Однак вже в перший день паралімпійці України увійшли в трійку лідерів, виборовши у всіх можливих для збірної вагових категоріях 2 золоті та 2 срібні нагороди.

– Українська збірна розділяє перше місце з командою Нігерії за кількістю нагород та посідає після цієї ж команди друге – за кількістю золота (причому одна із золотих медалей – з рекордом світу!), третя – команда Франції, – повідомили у “Національному комітеті”.

Золоті нагороди вибороли:
– Лідія Соловйова (Дніпропетровська область; вагова категорія до 50 кг) – 105 кг.
– Мар’яна Шевчук (Вінницька область; вагова категорія до 55 кг) – 132 кг з рекордом світу (що був нею ж раніше встановлений!). Повідомляється, що результат Мар’яни є вищим за результати спортсменів без інвалідності.

Срібні медалі завоювали:
– Марина Копійка (Дніпропетровська область; вагова категорія до 41 кг) – 90 кг.
– Костянтин Панасюк (Одеська область; вагова категорія до 54 кг) – 147 кг.

Повідомляється також, що всього у змаганнях кубку світу беруть участь 125 атлетів із 22 країн світу. А національну збірну України представляють 10 спортсменів – 8 жінок і 2 чоловіки.