На відновлюючі операції бійцю з Вінниці необхідно 145 тисяч гривень

snimok-ekrana-2021-03-02-v-17-01-11

Вінничанин Павло Кокошко, який  понад чотири роки тому підірвався на розтяжці в зоні проведення АТО, потребує кількох термінових операцій. На це потрібно зібрати 145 470 гривень.

Про збір коштів на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Станіслав Кушнаров, волонтер громадської організації “Єдність та допомога”, який раніше допомагав рятувати кінцівки пораненим бійцям у проєкті “Біотехреабілітація”. Він зазначив, що Павлу Кокошку вже зробили 8 операцій, але потрібно ще декілька.

Павло Кокошко служив у 30-й окремій механізованій бригаді з 2015 року. Поранення отримав у Волноваському районі Донеччини під час виконання бойового завдання для ремонту зв’язку. Сталося це 27 червня 2016 року. До повернення додому йому тоді залишалося всього 10 днів. У  шпиталях Волновахи та Дніпра лікарі радили бійцю зробити ампутацію, але в Одесі сказали, що будуть боротися за збереження ніг. Раніше через наслідки важкого поранення обох гомілок він був прикутий до візка.

– На початку цього року Павло розпочав найактивнішу після поранення реабілітацію. Розробляв не лише ноги, а й праву руку, яка постраждала унаслідок інсульту, перенесеного восени 2019 року. Вже є помітні успіхи. Але під час розробки ніг дали про себе знати ще дві проблеми, подолати які можна лише хірургічним шляхом, – повідомив Станіслав Кушнаров.

Перша, з його слів, – це проблема кукси великого пальця лівої ноги, а друга – проблема правої стопи.

– Протягом кількох років нога не навантажувалася, і на місці ампутації пальця утворилися остеофіти, які під час наступання на ногу травмували м’які тканини та викликали болючу незагойну рану, через що ступати на ногу вже неможливо. Необхідно якомога швидше провести операцію, під час якої видалять остеофіти та виконають пластику м’яких тканин. Після загоєння Павло зможе продовжити активну розробку з повноцінним навантаженням лівої ноги, – написав волонтер.

– Друга проблема – права стопа. Після того, як Павло зможе максимально навантажувати ліву ногу, необхідно буде вирівняти вісь правої п’ятки та зафіксувати пластиною та гвинтом. Ця операція не термінова, але теж потрібна. Тому ми розпочали збір пожертв одразу на дві ці операції, – зазначив Станіслав Кушнаров.

Загальна вартість потрібних операцій становить 145 470 гривень. Відомо, що на термінову операцію потрібно зібрати ще близько 49 тисяч гривень, а на другу потрібно буде близько 90 тисяч гривень. Станом на зараз зібрано лише 5 898 гривень. Допомогти бійцю фінансово можна перерахувавши кошти на картку ПриватБанку: 5169 3324 0542 5318 (Станіслав Кушнаров).

Для юридичних осіб, які готові перерахувати кошти, можуть надати поточний рахунок ГО “Єдність та допомога”. Для цього потрібно звернутися безпосередньо до Станіслава Кушнарова.

 

Відомо, що за увесь час Павлу Кокошку зробили 8 операцій, завдяки яким медикам вдалося:
– вивести ліву стопу у фізіологічне положення;
– зростити праву гомілку після повторного перелому та усунути остеомієліт;
– відновити дефект м’яких тканин лівої гомілки методом аутопластики;
– відновити сухожилля лівої стопи методом аутопластики.

На ці операції, які зробили ноги Павла опорно здатними, було витрачено 616 610 гривень зібраних коштів.