«Діти Моргунова»: як регіонали та Шарій об’єднали брудні технології проти мера Вінниці

102927650_3164316240298258_4135490346301038405_n

В Україні вже стартувала передвиборча кампанія. І вона обіцяє бути  — однією з найбрудніших в історії.

Сьогодні в агенції Інтерфакс відбулось обговорення  «Місцеві вибори: кампанія почалась».

 —  Аналіз цієї кампанії показує, що традиційно на місцевих виборах буйним цвітом розцвітають брудні технології, які давно вже є технологічним «секонд-хендом», причому завезеним, як правило, від наших північних сусідів. Деякі технології широко застосовувалися в часи Януковича проти опозиції і про які ми встигли забути. Мається на увазі застосування технології «псевдоприхильників», головна мета яких дискредитувати того, кого вони ніби «підтримують». Головні інструменти — політичний тролінг, гіперболізація досягнень і тому подібне, — розповідає політичний експерт, народний депутат VIII скликання Олександр Черненко.

За його словами, яскравим прикладом такої технлогії було створення в Росії псевдоруху «ЛГБТ за Навального», до якого Навальний не мав жодного відношення. В Україні ж політичні тролі намагалися вручити моркву Яценюку під час протестних акцій чи створювали «нацистські рухи» на підтримку Ющенка. Сьогодні подібні технолоногів знову повернулися в Україну. Полігоном для них стала Вінниця, а об’єктом — діючий міський голова Сергій Моргунов.

 — В останні місяці в місті створена група «Діти Моргунова», які займаються гібридною дискредитацією мера. Вони пишуть гімни, що його возвеличують, ходять по місту з величезними портретами мера в костюмі полководця, роздають від його імені продпайки з сіллю і туалетним папером. Мета всіх цих акцій має на меті викликати «сором» у справжніх прихильників міського голови, вивести його команду з рівноваги, жести до психологічного зриву. Зрештою технологія стара, як світ і абсолбтно не дієва. На місті замовників я б гнав таких технологів поганою мітлою. Але тут є одне але… — каже Черненко, — Інформаційною підтримкою всіх цих аферистів займається Шарій, та його ресурси. Не встигли ці псевдоприхилтники втнути черговий перформанс, як уже Шарій починає розказувати, який недолугий мер, що організовує собі таку підтримку.

На думку експертів, сукупність усіх цих факторів дає підстави вважати, за цими інформаційними атаками стоять колишні регіонали, оскільки головним опонентом Моргунова є екс-регіонал Володимир Продивус.

Учасники конференції переконують, що те, що відбувається у Вінниці — це лише демоверсія. Політтехнолог, заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький вважає, що «чорні» і «сірі» технології застосовуватимуть більшість як регіонали, так і команда Зеленського. «Кампанія буде дуже жорсткою – хоча це ж, нібито, всього лише місцеві вибори,» — резюмував Голубовський.