«Зрівнялівку» у зарплатах можуть виправити керівники

groshi-1

Зі збільшенням заробітної плати до 3200 так званої «зрівнялівки», коли спеціалісти вищої категорії отримуватимуть таку ж зарплату, як і ті, хто недавно на роботі, не буде. Так пояснив директор департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації Микола Копачевський, повідомляє Vlasno.info.

За словами посадовця, подібна загроза теоретично існує для 8-9% працюючих, які отримують «голі» оклади і не мають до них надбавок. Їхня зарплата і справді може зрівнятися із зарплатою тих, хто працює довше.

– Це може трапитись, якщо, наприклад, на роботу прийшов лікар-інтерн і його зарплата може зрівнятися із зарплатою санітарки, яка там працює вже давно.

Але за таких обставин керівники установ можуть вводити надбавки до посадового окладу працівників і таким чином уникати «зрівнялівки».

Микола Копачевський

– Це питання менеджменту і воно у великій мірі залежить від керівництва закладів. Зарплата складається не з одного посадового окладу. Крім нього є система стимулювання, а кожен керівник установи – головний лікар чи директор школи може вводити надбавки до посадового окладу. Є, наприклад, доплати за нічні зміни, ургенцію, якщо це лікарі. Класне керівництво, перевірку зошитів – якщо це учитель, – пояснив Копачевський. – Більше того, є доручення Кабміну, яке зобов’язує облдержадміністрацію і місцеві органи влади контролювати питання «зрівнялівки».

Загалом з бюджету області зарплату отримує 118 тисяч вінничан. Щоб забезпечити фінансування зарплати, з обласного бюджету цього року додатково передбачили близько півмільярда гривень. Таким чином зарплатний фонд області складатиме 1,4 мільярди гривень.

– Фонд заробітної плати на цей рік збільшується до 50 відсотків. Таким чином фінансового ресурсу на виплати вистачить, – запевнив Копачевський.

Загалом бюджет області за минулий рік склав 5,65 мільярди гривень. Перевиконання бюджету склало майже 703 мільйони гривень. Доходи місцевих бюджетів в порівнянні з 2015 роком збільшились на 1,8 мільярди гривень. В порівнянні з 2014 роком, коли розпочалась широкомасштабна бюджетна децентралізація, доходи місцевих бюджетів зросли більш, як на 2,5 мільярди гривень.

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована