Жителя Вінниччини, який відвідував родичів на території непідконтрольної Донеччини, намагалися завербувати спецслужби так званої «ДНР»

imgonline-com-ua-resize-rz9v7vxvl6

Контррозвідники Управління Служби безпеки України у Вінницькій області зафіксували факт вербування мешканця Вінницької області представниками підконтрольного російським спецслужбам так званого «МДБ ДНР». Опинившись на підконтрольній території України, потерпілий житель Вінниччини сам звернувся до спецслужбовців та розповів свою історію вербування на території так званої «ДНР».

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.

Як йдеться в повідомленні, мешканець Вінниччини відвідував своїх родичів, які проживають на тимчасово окупованій території Донеччини. Під час перетину лінії розмежування чоловік був незаконно затриманий представниками так званого «МДБ ДНР».

Після цього потерпілого доставили до спецтюрми на території тимчасово окупованого Донецька. Використовуючи психологічний тиск і фізичні тортури, зловмисники схилили його до конфіденційного співробітництва. «Куратори» вимагали від чоловіка збирати і передавати інформацію, у тому числі фотоматеріали, щодо українських стратегічних об’єктів.

Побоюючись за своє життя та життя близьких, чоловік підписав все, що від нього вимагали, аби виїхати з території так званої «ДНР». Коли потерпілий опинився на підконтрольній території України, з ним через «месенджер» зв’язався один з представників так званого «МДБ ДНР» та вимагав виконати низку доручень.

Втім, вінничанин звернувся до СБУ та надав детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування і поставлених завдань.

В УСБУ у Вінницькій області нагадують, що державна зрада та сприяння діяльності терористичної організації карається позбавленням волі на строк до 15 років. Водночас від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які не вчинили жодних дій на шкоду державній безпеці і добровільно повідомили правоохоронцям про обставини вербування.