Здоров’я вінничан важливіше: Сергій Моргунов пояснив, чому скасував святкування Дня міста

моргунов

Цього року у зв’язку із загальною ситуацією захворюваності на COVID-19 Вінниця переносить святкування Дня міста, раніше запланованого на 12-13 вересня на кількох майданчиках обласного центру, в онлайн-формат – через ризик зростання кількості хворих. Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час традиційного брифінгу.

«Ми планували святкування Дня міста, і хотіли його зробити так, щоб не було скупчень в центральній частині міста. Але у зв’язку із ризиками, які можуть бути попереду щодо зростання захворюваності, я прийняв непросте рішення: ми переносимо свято Дня міста. Забезпечити святковий настрій містянам – це добре, але здоров’я Вінничан – важливіше, — сказав Сергій Моргунов. —  Я з розуміння віднесуся до всіх, хто мене підтримає або скаже, що це рішення надто обережне. Але для мене важливий кожен вінничанин! Бережіть себе і своїх рідних. Цього року це найголовніший пріоритет».

Сергій Моргунов також повідомив, що за рішенням міської ради у Вінниці будуть створені додаткові ліжкомісця для хворих на коронавірус одразу в кількох медзакладах. «На це виділено 4,7 млн грн з міського бюджету. Нагадаю, що минулої п’ятниці ми виділили ще 26 млн грн додатково для забезпечення медзакладів необхідним устаткуванням, засобами захисту та ліками», — повідомив Сергій Моргунов.

Окремо він звернувся до обласної влади і запропонував так само вирішити питання створення додаткових ліжок в медзакладах обласного підпорядкування та забезпечення їх усім необхідним. «Це усталена практика, — сказав Сергій Моргунов. — Було б добре, щоб і обласна влада на своїх потужностях почала розгортати додаткові ліжка».

Нагадаємо, у червні цього року Соціологічний центр SocioInform опитав жителів Вінниці щодо їхньої оцінки дій місцевої влади з протидії поширенню COVID-19. Так, 51% вінничан високо оцінили роботу міської влади, а 33% опитаних відзначили роботу Фонду «СтопВірус», заснованого Сергієм Моргуновим та Володимиром Гройсманом, Прем’єр-міністром України (2016-2019), у березні – у перші дні суворих карантинних заходів. Фонд «СтопВірус» став дієвим майданчиком надання допомоги, передусім вінницьким лікарям.

Також у межах муніципальної програми «Вінничани важливі» до кінця року у Вінниці запрацює муніципальна ПЛР-лабораторія для проведення необхідних діагностичних досліджень.