Захворюваність у Вінниці на коронавірус майже втричі вища ніж в середньому по країні

c94808c-covid
Захворюваність на COVID-19 у Вінниці на сьогодні перевищує середньоукраїнський показник в 2,6 рази. Тому вінничанам важливо дотримуватись карантинних заходів, щоб убезпечити себе та оточуючих від інфікування коронавірусом.
Станом на 5 липня у Вінниці лабораторно підтверджено 1120 випадків інфікування коронавірусом. Одужали 806 осіб, що складає 72 %. В реанімаційному відділенні МКЛ №1 перебуває 5 хворих на коронавірусну інфекцію, 1 з яких – на ШВЛ, Продовжує хворіти 298 пацієнтів, 46 осіб (або 15 %) перебуває на стаціонарному лікуванні. 252 особи лікується амбулаторно під спостереженням сімейних лікарів.
Після 11 червня, коли був зареєстрований різкий підйом захворюваності, (57 лабораторно підтверджених випадків за добу) ситуація дещо стабілізувалась. В середньому протягом минулого тижня кількість нових випадків інфікування за добу складає 6 – 7.
Якщо розглядати питання, чи готова Вінниця до подальшого послаблення карантинних заходів, то на сьогодні 2 з 4 визначених урядом критеріїв перевищують нормативні показники.
Хоч захворюваність на COVID-19 в порівнянні з попереднім тижнем зменшилась на 22%, для подальшої стабілізації ситуації необхідно чітко дотримуватись всіх рекомендацій щодо профілактики захворювання та карантинних обмежень.
Продовжується активна робота з контактними хворими та пацієнтами з підозрою на захворювання. На сьогодні під контролем сімейних лікарів  перебувають 686 осіб. З них 13 – це ті громадяни, які повернулися з країн зі спалахом COVID-19. 435 осіб – це члени сімей та контактні громадяни. Загалом за весь період зняті з обліку після проходження самоізоляції та не захворіли 2276 осіб: 638 прибувших і 1638 контактних.
Тестування на коронавірус методом ПЛР здійснюється у Вінницькому обласному лабораторному центрі. В місті працює 16 мобільних бригад у 5-ти ЦПМСД міста. З 3 квітня вони здійснили 7 557 виїздів і відібрали 15 072 зразки для ПЛР-тестів.
Крім того, налагоджено тестування методом ІФА для всіх вінничан у Вінницькому міському лікувально- діагностичному центрі, та для хворих – в МКЛ №1.