Заборгованість зарплати вінничанам зросла на 85 відсотків

512

У Головному управлінні статистики у Вінницькій області підрахували, що сума невиплаченої заробітної плати працівникам підприємств та організацій регіону на 1 квітня становила 20,7 млн.грн. Сумарний борг перед робітниками за місяць збільшився на 3%, а з початку року – на 85%. Більш того, у середньому людям працедавці заборгували по 11,6 тисяч.

За офіційними даними, із загальної суми заборгованості, більше ніж половина невиплаченої заробітної плати (57,1%) припадає на промислові підприємства області. Серед решти підприємств найбільша частка боргу перед працівниками сільського, лісового та рибного господарств (20,2%) та сфери транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (12,2%).

Серед промислових підприємств області найбільше заборгували працівникам переробної промисловості (98,1%), з них 45,7% припадає на підприємства по виробництву хімічних речовин і хімічної продукції та 31,5% на підприємства по виробництву гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції.

Своєчасно не розрахувались з працюючими на 34-х активних підприємствах та організаціях області. Кількість працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, склала 1780 осіб. Кожному з працівників, кому заробітна плата виплачується із затримкою, в середньому заборговано 11 616 грн.

На 1 квітня 2021 року найбільше заборгували працівникам «нового» Вінницького району — 9153,3 тис.грн. Відсутня заборгованість перед працівниками з виплати заробітної плати у Тульчинському районі.