За останні 5 років Вінниця заробила на туризмі понад 100 мільйонів гривень

5

На засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради було представлено звіт про виконання Програми розвитку туризму 2016-2020 роки (зі змінами). Директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені презентував результати за п’ять років дії програми, роблячи акцент на успіхах 2016-2019 років та викликах 2020 року. Незважаючи на всесвітню пандемію та її наслідки для галузей гостинності і туризму, Вінниця активно просувалася в розвитку туристичної пропозиції, маркетингу дестинації та консолідації сфери гостинності.

Фінансування Програми в період її дії здійснювалося з бюджету громади і склала сукупно 4 063 761 гривню, в т.ч. 272 630 грн на громадські проєкти. Водночас туристичний збір за п’ять років становив 3 819 336 грн., отож Вінниця стала однією з небагатьох громад України, де фінансування галузі туризму пропорційне надходженням від туристичного збору.

2.jpg

«Якщо брати сукупний прямий внесок туризму в економіку міста, то, крім туристичного збору, це понад 100 млн гривень податків від суб’єктів, що обслуговують туризм. Особливо помітно зросла частка надходжень від закладів розміщень, яких станом на кінець 2020 року у місті існує 47. Затримка більшої кількості туристів мінімум на добу — головна перемога останніх 5 років, і це підтверджують дослідження, проведені в 2019 році», — зауважив Олександр Вешелені.

Попри падіння кількості туристів під час пандемічного 2020 року на 55% шанси розвитку мають саме такі дестинації, як Вінниця — центр відпочинкового, ділового та медичного туризму.

Для відновлення туристичних потоків вже активно розпочато втілення нової Програми розвитку туризму Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки, що передбачає ряд нових подій, сервісів та заходів для туристів і фахового середовища, а також ще більше інструментів маркетингу на внутрішньому та зовнішньому ринках. Цим документом розпочато втілення Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року, розробленої та затвердженої минулоріч, та досягнення однієї зі стратегічних цілей майбутньої Стратегії 3.0 — сталого туризму.

3.jpg

Секретар міської  ради Павло Яблонський під час звіту зазначив, що подальша робота над туристичною пропозицією міста має враховувати відновлення і пожвавлення в’їзного туризму: «Враховуючи зусилля міського голови Сергія Моргунова та Прем’єр-міністра України 2016-2019 років Володимира Гройсмана, ми маємо велику вірогідність реалізації масштабної реконструкції аеропорту «Вінниця». Це буде серйозний крок для розвитку туризму і ділової активності та змінить статус нашого міста, відкривши нові можливості й ринки. Також важливим проєктом громади є Туристичний хаб Вінниці – він має стати серцем розвитку туризму і місцем інновацій. Величезний туристичний потенціал має річка Південний Буг і активності на ній, що може стати нашою особливістю і дасть можливість відрізнятися від багатьох міст-конкурентів», — зауважив Павло Яблонський.

4.jpg

5.jpg

6.jpg