З’явилось пояснення того, куди раптово зникли цигарки в Україні

sigareti

Стали відомі масштаби війни з контрабандою та причини зникнення з продажу цигарок

У більшості торгових точок, які спеціалізуються на реалізації тютюнової продукції, істотно зменшився асортимент та обсяги продукції. Деяких марок сигарет практично неможливо відшукати. Український ринок «лихоманить» після серії арештів контрабандної продукції, а його насичення залежить, насамперед, від роботи вітчизняних виробників. При цьому в ГФС України попереджають, що періоди дефіциту будуть і надалі. Їх називають наслідком масштабної війни з контрабандою.

Якщо раніше на дрібнооптових складах у Вінниці сигарет будь-яких марок було з надлишком, то протягом останніх тижнів порожні стелажі продавці пояснюють перебоями з постачанням продукції. Нібито фіскали «трясуть» постачальників, тому ті не встигають своєчасно забезпечити всю лінійку товарів. У зв’язку з цим і в звичайних кіосках запаси на межі критичних. На оптові склади у Вінниці продукцію не завозять і вони вже майже порожні. Нерідко курцям пояснюють, що «товар закінчився» і радять приходити завтра або шукати його на сусідніх «точках», чого раніше практично ніколи не відбувалося.

 

Як повідомила 6 жовтня прес-служба ГФС України, співробітники податкової міліції Офісу великих платників спільно з Міжвідомчим цільовим центром по попередженню і виявленню порушень законодавства з питань державної митної справи розкрили схему з незаконного виведення великих партій сигарет в тінь для їх подальшої реалізації в країнах Євросоюзу. В рамках розслідування відкритого за частиною 3 статті 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів) кримінального провадження фіскали встановили ряд фіктивних компаній, яким нібито продавала цигарки одне підприємство. Далі ці «фіктарі» повинні були постачати тютюнові вироби іншим фіктивним фірмам, але формально вказуючи у документах, що продають іншій хозтовар.

Назву компанії фіскали не уточнюють, але вказують, що вона володіє необхідними ліцензіями та дозволами на оптову торгівлю сигаретами, але при цьому використовувалася в якості підприємства-прикриття для накопичення виведених у тіньовий обіг сигарет. В ході обшуків зі складів цієї компанії вилучили майже 450 тисяч пачок цигарок невідомого походження на суму понад 7,5 мільйона гривень.

З неофіційних джерел виданню стало відомо, що заходи проводились в багатьох містах, а 29 вересня співробітники ГФС працювали у Вінниці. Деталі поки не розголошуються, але, мабуть, частина продукції була вилучена.

 

Як сьогодні, 9 жовтня, пояснив виконуючий обов’язки заступника голови ГФС України Мирослав Продан, у країні відбувається завершальний етап операції по боротьбі з контрабандою тютюнових виробів, як всередині країни, так і за кордон – в ЄС. З урахуванням різниці в ціні пачки цигарок в Євросоюзі та Україні, контрабанду тютюну він називає сьогодні найвигіднішим тіньовим бізнесом. Тим більше, що за неї немає кримінальної відповідальності…

«Війна» з контрабандою сигарет ведеться в тісній співпраці з податковими органами Румунії і Молдови, де існує аналогічна проблема. У зв’язку з тим, що сигарети багатьох відомих брендів завозилися в Україну нелегально, а вантажі були арештовані, ці сигарети просто зникли з продажу. М. Продан каже про вилучення в ході операції понад 10 мільйонів пачок.

Як він пояснив , існує кілька «схем» потоку контрабанди. За однією з них, вироблені в Україні сигарети «легалізуються» за рахунок того, що за документами нібито продаються в Росію. Звідти вони прямують транзитом через Україну в Євросоюз, але туди завозять нелегально. Частина сигарет надходить і на внутрішній ринок. Для оптовиків коштують вони набагато дешевше, ніж офіційно придбані у виробника. Інша схема передбачає постачання на український ринок імпорту. У вересні в порту Чорноморська (кол.Іллічівськ) фіскали затримали 9 контейнерів грузинських сигарет на суму близько 4 мільйонів євро, які поставлялися нелегально.

«Перебої з поставками тютюнових виробів на прилавки кіосків і магазинів пов’язані з тим, що оптовики розраховують на партії «лівого» товару. Коли його накривають, то вони позбавляються істотного обсягу продукції, і виникає дефіцит. Необхідно час на те, щоб заповнити його легальною партією. Повірте, наші виробники здатні забезпечити запити українців. Скажу більше. Як тільки ми затримуємо велику партію, і українські підприємства заповнюють дефіцит, ми спостерігаємо збільшення податкових платежів», — уточнює Мирослав Васильович.

Він запевняє, що на сьогоднішній день у трьох державах багато каналів перекриті. Нещодавно в Молдові затримали 28 осіб, причетних до контрабанди. Чи зможуть фіскали «утримувати ситуацію», покаже час.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована