З понеділка у Вінниці стартує конкурс «Бюджет шкільних проектів 2021»

imgonline-com-ua-resize-g3eheqrtd207kqk

У Вінниці з понеділка, 8 лютого, стартує проведення конкурсу «Бюджет шкільних проектів – 2021». Призовий фонд складає 2,5 мільйонів гривень. А ще у конкурсі тепер можуть брати участь учні закладів приєднаних територій.

За інформацією пресслужби Вінницької міської ради, цього року на шкільному етапі у закладах освіти за проекти можна буде проголосувати онлайн. Зміни до порядку проведення конкурсу затвердили 4 лютого, під час засідання виконавчого комітету міської ради.

Конкурс «Бюджет шкільних проектів» проходить у Вінниці з 2019. Оскільки школярі досить активно долучилися до проекту, у 2020 році вдвічі збільшили призовий фонд – до 2 мільйонів гривень. А цього року фінансування зросте ще на пів мільйона гривень.

Участь у конкурсі можуть взяти учні 5-11 класів. У закладі мають створити Шкільну координаційну раду, 2/3 складу якої становитимуть учні. Шкільна координаційна рада прийматиме заявки від учнів, розглядатиме пропозиції, визначатиме учнівські проекти для голосування на шкільному етапі, а також оприлюднюватиме інформацію про конкурс на веб-сайті, офіційних сторінках закладу у соціальних мережах.

Цьогорічних учасників конкурсу долучать до навчально-просвітницької кампанії «Основи громадської участі» в рамках програми співпраці з Офісом Ради Європи в Україні «Зміцнення участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Заходи триватимуть з 8 по 26 лютого. Також школярів ознайомлять з Порядком проведення електронного голосування на онлайн-платформi E-DEM у рамках партнерства зі Щвейцарсько-українською програмою EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа.

«Учні мають розробити проекти відповідно до обраної тематики та подати їх на розгляд шкільній координаційній раді до 22 лютого. Після розгляду проекту шкільною координаційною радою організовують інформаційну кампанію серед учнівської громадськості, в рамках якої роз’яснюють мету, актуальність та зміст ідеї проекту. Вона має тривати 10 днів, а саме з 1 по 10 березня. Після чого до 18 березня відбудеться шкільний етап голосування. У кожній школи визначається один проект-переможець, який буде подано на міський етап конкурсу», – розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.