Юний розробник: 15-річний вінничанин винайшов пристрій передачі звуку через лазер. Відео

imgonline-com-ua-resize-tdorfhdgt8hduwyl

15-річний вінничанин Олександр Коломієць винайшов лазерний промінь як передатчик звуку, який не можна перехопити чи заглушити. Новинка можна лягти в основу створення нового способу радіозв’язку і навіть згодитися у військових операціях.

Хлопець вчиться створювати техніку на практичній фізичні в онлайн уроках. В планах хлопця розробити сонячну панель, яку планує розмістити над власним будинком.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Віта».

«В мене є сонячна панель, яка буде приймати світловий сигнал, ми його засовуємо в колонку, лазер буде світитися на сонячну батарейку, вона отримує енергію від сонячного світла. В даному випадку, батарея буде сприймати звуковий сигнал», – каже Олександр.

Нано-пристрій передачі звуку через лазер дозволяє створювати звукову хвилю в результаті поглинання панеллю світла. Новинка можна лягти в основу створення нового способу радіозв’язку і навіть згодитися у військових операціях. Та поки юний винахідних випробовує свій пристрій на домашніх.

«Можна відправити голосове повідомлення через проводку і буде лампочка блимати. Якщо в тебе буде колонка в кімнати під’єднана до такого приладу, то він зловить сигнал і спрацює колонка – вона буде давати те повідомлення, яке хотіла передати мама з кухні», – додає Сашко.

Вчився хлопець на практичній фізиці на онлайн уроках в «YouTube». Поки набив руку – зламав вдома не один пристрій.

«Найдорожчий винахід – фонарик з пилососа», – каже Сашко.

Відносив розібрану техніку в потаємну кімнату, яку виділили батьки для експериментів. Нині тут і яблуку ніде впасти. Сам же хлопець жартома називає приміщення – кладовиськом зіпсованої техніки.

Перший свій дріт Сашко знайшов якраз у цій комірчині 10 років тому. З того часу найкращим подарунком на свято дитині були резистори і транзистори.

«Всі інструменти, які в нього є – любив з собою носити навіть у садочок. Він знав, що у нього в чемоданчику лежить, причому якщо це була викрутка – вона була пластмасова, так само і молотки. Але це був інструмент», – каже батько Сашка – Андрій Коломієць.

Не дивно, що свою улюблену іграшку – повітряну рушницю, Сашко зібрав самостійно з підручних матеріалів.

Батько Андрій захоплення свого сина розділяє. Радий, що вдома росте помічник, який у свої 15 може і проводку полагодити, і авто відремонтувати.

Нині кімната підлітка більш схожа на міні-сервісний центр. Усюди дроти, інструменти і моделі винаходів. Нині хлопець працює над розробкою сонячної панелі, яку планує розмістити над власним будинком.

«В мене є проекти, який я хочу втілити у життя. Це буде складатися з сонячної панелі, акумулятора на 12 Вт та інвертор. Інвертор буде з 12 Вт робити на 220 Вт», – каже винахідник.

На мрію вже потроху почав відкладати гроші із заробітку в інтернет-магазині, де ремонтує китайські аксесуари. В майбутньому сподівається отримувати прибуток і від свого YouTube-каналу, на який виставляє відео розробок.

Поки ж юний винахідник навчається у Вінницькому технічному коледжі та мріє про власний бізнес – онлайн сервісний центр техніки.