ЄС зняв заборону експорту курятини

694b178732e7e6e89b68e62d70c22abe_preview_w440_h290

Європейський Союз 14 лютого зняв заборону на ввезення м’яса птиці з України у країни ЄС, яку наклали через спалах пташиного грипу у Вінницькій області.

Представник України в Євросоюзі Микола Точицький уточнив у Facebook, що Єврокомісія підтримала зняття заборони на ввезення м’яса птиці з ураженої пташиним грипом території України.

«Це означає, що в ЄС дослухалися до наших аргументів щодо необхідності використання інструменту регіоналізації замість блокування експорту курятини з усієї території України. Це також означає, що в ЄК і в державах-членах довіряють заходам, які вживаються українськими партнерами», – зазначив посадовець.

За даними Державної служби статистики України, за січень 2020 року в грошовому еквіваленті експорт м’яса птиці склав близько $45 млн, з яких в Європу – на суму приблизно $10 млн.

За період обмеження (з 21 січня по 14 лютого), понад 2000 тон м’яса було перенаправлено на інші ринки.

Нагадаємо, 18 січня, на промисловому підприємстві «Хутір», що селі Бугаків Немирівського району, було зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз «грип птиці» типу А, субтипу H 5.

Згодом Європейська Комісія тимчасово призупинила ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадали.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована