Які населені пункти Вінниччини опинились у «жовтій» зоні і що це означає?

5_main-719x437-1

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 27 серпня переглянула поділ регіонів за рівнями епідемічної небезпеки COVID-19.

Про це йдеться в повідомленні на сайті МОЗ.

Міста Вінниця, Жмеринка, Могилів-Подільська міська рада, Козятинська міська рада, Вінницький, Жмеринський, Калинівський, Могилів-Подільський, Хмільницький райони – в «жовтій» зоні небезпеки поширення коронавірусу. Всі інші міста і райони – в «зеленій» зоні.

«Червоний» рівень встановлено у 21 адміністративно-територіальній одиниці.

«Згідно з рішенням комісії, до «червоного» рівня віднесено: міста Івано-Франківськ, Коломия і Калуш, а також Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області; міста Біляївка та Ізмаїл Одеської області; міста Дубно та Острог, Костопільський та Радивилівський райони Рівненської області; міста Бережани та Чортків і Бережанський район Тернопільської області; місто Чернівці та Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський та Новоселицький райони Чернівецької області. Наголошую, що «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки встановлюється виключно за показниками поширення коронавірусної хвороби у відповідних районах», — повідомив після засідання комісії очільник МОЗ Максим Степанов.

«Жовта» зона передбачає:

  • перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;
  • проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
  • кінотеатри із заповненістю на 50%;
  • перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Забороняється:

  • відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.
  • проведення концертів, дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля.

В закладах освіти, які знаходяться в містах і районах, віднесених до та «жовтої» зони, у класі вчителі можуть працювати без маски за умови дотримання дистанції. Учні 1-4 класів можуть бути у школі без масок.