Як в умовах карантину живуть підопічні Вінницького обласного пансіонату

imgonline-com-ua-resize-hjuvrxihc4

Карантин змусив усім на деякий час стати «заручниками» помешкань. І якщо в одних нині є можливість вийти з дому на роботу чи прогулянку, інші продовжують сидіти у чотирьох стінах та чекати, коли скасують карантин.

Найбільш гострим питання постало для будинків пристарілих, де підопічні знаходяться у зоні ризику і прогулянки – їм заборонені.

Як не «знудитися» у чотирьох стінах – розповідають підопічні Вінницького обласного пансіонату для людей з інвалідністю та похилого віку. Одні займаються лікувальною фізкультурою, інші готуються до міжнародного творчого онлайн-фестивалю та спортивних змагань, є й ті, хто а літо поїхав до рідних.

Про це йдеться в сюжеті UA:Вінниця.

Марії Сліпенькій 83 роки. Вона прийшла на фізкультуру, крутить педалі.

«Розминаємо кістки, тіло, бо як весь час сидимо, то все ж ще гірше зростається», – каже пані Марія.

5f1697e6acd15

Дмитро Комар — майстер спорту. Через травму, каже, опинився в пансіонаті для людей з інвалідністю. За більш ніж 4 місяці карантину розповідає – знудився.

«Це жахливо. Діло в тому, що я не можу зустрічатися зі своєю дівчиною», – каже Дмитро Комар.

5f1697f27e875

У кабінеті лікувальної фізкультури пансіонату підлога поділена червоною стрічкою, аби підопічні дотримувалися дистанції. З початку карантину тут діє вимога — не більш, ніж 5 осіб разом із тренером. На стіні нагороди, грамоти і медалі.

А це Олександр Козак. Хлопець готується до участі в міжнародному творчому онлайн-фестивалі для людей з інвалідністю «Іверія Брільянт».

Сашкові 23. Він з 16 років пише та виконує власні пісні. Вже другий рік поспіль братиме участь у міжнародному фестивалі, де від України цьогоріч — 9 учасників. Олександру в пансіонаті вже записали візитівку, на черзі – пісня. Голосувати за нього можна буде наприкінці тижня. Інформація є на сайті громадської організації «Обєднання осіб особливих потреб».

5f1697fe71c9f

Наразі у пансіонаті 186 підопічних. 10 з них на літо поїхали до рідних. Назад, за умовами закладу, приймуть лише з результатами ПЛР-тестування.

З початку карантину тут посилено заходи безпеки, каже завідувачка медичної частини Ірина Травінська. Додає, переважна більшість пацієнтів — люди з групи ризику, за 60 років.

«Всі співробітники, які приходять на роботу, обов’язково проходять температурний скринінг, обробку рук, переодягаються. Також підопічним щоранку та щовечора вимірюють температуру», – розповідає завідувачка медичної частини Ірина Травінська.

5f16981008c0d

Від початку карантину, в пансіонаті не зафіксовано жодного випадку зараження COVID-19, каже Ірина Травінська. Через карантин тут і досі не випускають підопічних за межі закладу.

Єдині послаблення за більш як 4 місяці, тим хто самостійно пересувається – дозволили харчуватись у їдальні, а не у кімнатах. І звісно ж, прогулянки на свіжому повітрі – хто на балконі, а хто на подвір’ї пансіонату.