Як Порошенко вимкнув воду Вінничанам

oblvodokanal

Вчора енергетики відключили водоканал від світла. Це сталося не зважаючи на те, що 11 млн гривень було виділено з міського бюджету, 5 млн з обласного і нещодавно на сесії міської ради ще раз 5 млн гривень для погашення боргів. Хоч міська рада і не повинна була цього робити, але пішла на цей крок, щоб вінничани не залишилися без елементарного — води. Попри це Обленерго все одно вимкнула воду. Журналісти Klasno.info вирішили поцікавитися, а кому ж належать сьогодні Облводоканал та Обленерго і яке ж було наше здивування, що половиною акцій Обленерго контролює компанія, яка належить екс-гаранту ICU.

Скандали між Вінницяоблводоканал та Обленерго триває вже з півроку. Але останній місяць – став місяцем перемир’я, коли чиновники знайшли спільну мову. Як і домовлялися необхідні кошти були перераховані до Обленерго і той мав би просто слідувати домовленостям. Але, керівництво Обленерго вдається до, фактично, шантажу, підставляючи звичайних вінничан, які стали заручниками ненаситного Обленерго.

КОМУ НАЛЕЖИТЬ ОБЛЕНЕРГО І ЯК НЕЮ КЕРУЮТЬ

В Обленерго начебто свого часу забрали можливість бути монополістом. Комітети радісно звітували, мовляв, впроваджують вільний ринок електроенергії на кшталт європейського. Україна імплементувала вимоги третього енергопакету ЄС. А він забороняє, щоби одні і ті ж компанії займалися виробництвом, розподілом та продажем електрики. Подавали це як велику перемогу. Типу, монополію обленерго, врешті, зламано і тепер є вільний ринок електрики. Люди самі зможуть обирати, кому платити свої кревні, а здирницькі тарифи хоч трохи, але знизяться і ось так з`являється компанія «Енера-Вінниця». Але швидко стало відомо, що «Енера» — аж ніяк не самостійна компанія, а стовідсоткова «дочка» старих-добрих монополістів «Вінницяобленерго».  Належить тим самим офшорним компаніям, ниточки якої ведуть до скандального російського олігарха Костянтина Григоришина та Петра Порошенка. Обидва партнери і обидва олігархи.

poroh

За інформацією «Економічної правди», станом на 2018 –ий 72 % «Вінницяобленерго» належить олігарху Костянтину Григоришину. А Компанія ICU має понад 25% акцій Обленерго! Але за 2019-ий ICU купила понад 50% акцій.

Хто ж Керує компанією ICU?

Виявляється, особистий банкір Порошенка, колишня голова НБУ – Валерія Гонтарєва. До якої екс-гарант навіть нещодавно навідувався в Лондон. А також компані. – ICU —  заснував колишній менеджре рошен Макар Пасенюк, він фінансова тінь Порошенка.

У 2006 році Макар Пасенюк спільно зі своїм колегою з ING Костянтином Стеценко заснував фінансову групу ICU. Спеціалізується ICU на трьох основних напрямках — управлінні активами, інвестбанкінгу і торгових операціях.

Зв`язок Порошенка і Пасенюка

Як то кажуть, гроші люблять тишу, і конфіденційність. Але робота з активами першої особи країни не може бути не поміченою. Під час перебування роботи Макара Пасенюка в ING він був задіяний в операціях з активами Порошенка П.О. Потім Порошенко, будучи вже президентом, найняв ICU і інвестиційний будинок Rothschild для продажу своєї корпорації «Рошен». Тому «доброзичливці», як їх називає Пасенюк, стали називати його особистим банкіром президента.

Тобто, екс-гарант через своїх людей контролює Вінницькі обленерго і особисто приймав рішення, щодо того, щоб залишити без світла стратегічний об`єкт Вінницяоблводоканал і саме через це рішення страждають звичайні вінничани.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована