Як починався Майдан у Вінниці

mayidan

21 листопада Україну спіткав шок: роки розмов про євроінтеграцію, сподівань активно частини суспільства на те, що Україна стане рівноправним учасником європейського життя з усіма його атрибутами, були перекреслені одним рішенням правлячої верхівки. Вдень уряд Азарова оголосив про призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а вже ввечері на заклик тоді ще журналіста Мустафи Наєма у Facebook на столичному Майдані зібрались сотні киян – переважно молодь.

«Прийде той, хто хоче…»

У Вінниці молодь теж 21 листопада прийшла на Театральну площу, яка після трагічних подій лютого 2014-го стане Майданом Небесної Сотні. Активні вінничани, переважно громадські активісти, журналісти та студенти відгукнулись на заклик у соцмережі Віктора Бронюка: «То як Земляки, в 22:30 на «Парижі»?».

На наступну зустріч на Майдані той же Віктор Бронюк запросив вінничан і на 22 листопада.

«Я і вчора там був. Нікого не силую приходити, це справа кожного. Прийде той, хто хоче, хто вважає це за потрібне», — сказав музикант.

Гарбуз для влади

Площа Театральна ставала місцем зустрічі активних вінничан щовечора. А вже у неділю, 24 листопада тут зібралось близько тисячі прихильників європейського курсу України. Переважно молодь вийшла на Майдан з гаслами «Вінниця – це Європа», українськими та європейськими прапорами. А журналіст Роман Ковальський на площу приніс… гарбуза.

— Останні місяці нам обіцяли, що підпишуть угоду, в результаті запропонували українцям «гарбуза». Тому ми хочемо повернути його назад. Ми зібрались тут без політики, зібрались вільні люди вільної країни, прийшли за себе, за своїх дітей, своїх батьків, свою країну, свою Вінницю, – сказав Роман Ковальський.

ВінницяOk

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована