Вознесіння з дощем – Ілля з грозою: 28 травня віряни відзначають одне з 12 найголовніших християнських свят

48_main

40-й день після Великодня — Вознесіння Господнє. Його дата щороку змінюється. Цьогоріч свято припало на 28 травня.

За Євангелією, після свого воскресіння, Христос пробув на землі ще 40 днів, а на сороковий — він закінчив свій земний шлях та потрапив до раю.

Є одна цікавинка: це свято завжди припадає на четвер.

Історія свята
У IV столітті воно стало загальнознаним. Це останній день, коли вітаються «Христос воскрес!». Також у цей день у храмах ховають плащаницю.

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння з мертвих понад місяць перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після закінчення цього терміну Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон, благословив їх і у плоті вознісся на небо.

Тоді ж до присутніх з’явилися два ангели та проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. А поки Господь і після свого Вознесіння не залишить своїх учнів — хоч він і перестане бути їм в образі людини, незримо він як і раніше буде перебувати поруч з ними.

Символізм свята у тому, що Христос вознісся від землі до неба. Тобто перейшов з однієї реальності в іншу. Звеличення Христа при вознесінні пов’язане з темою перемоги царя над силами зла і ворогами Бога. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/sogodni-voznesinnya-gospodnje-shcho-ne-mozhna-robiti-v-cey-den-683148.html

З давніх-давен на Вознесіння було заведено роздавати пожертви, займатися благодійністю, частувати всіх бідних і жебраків.

Колись в наших предків був звичай – на вікна своїх будинків, які виходили на вулицю, або на ганку будинку, люди розкладали монетки й частування, щоб кожна бідна людина або мандрівник могли взяти їх для себе.

На Вознесіння віряни ходять до церкви, щоб поставити свічки за померлих родичів. Також цього дня варто попросити пробачення у рідних та близьких.

На Вознесіння Господнє небажано працювати на городі чи прибирати у будинку. За народними повір’ями, порушників цієї заборони чекатимуть невдовзі неприємності, пов’язані з погодою чи врожаєм.

Народні прикмети:

  • якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла;
  • дощовий день свята — до неврожаю, а гарна погода – навпаки, до врожаю;
  • Вознесіння з дощем – Ілля з грозою.