Володимир Гройсман розкритикував продаж української землі: «ніколи в житті не голосував би за такий ринок землі»

37594951_757447837757466_7876102570614194176_o

Екс-прем’єр-міністр України та лідер політичної сили «Українська стратегія» Володимир Гройсман під час інтерв’ю в програмі «На часі» телеканалу «Віта» розкритикував ринок землі прийнятим Верховною Радою.

«Що стосується ринку землі — я б ніколи в житті за такий ринок, який зараз прийняла ВР не проголосував. Я можу це аргументувати. Я вважаю, що це підступний закон. Це закон не в інтересах України. Я вважаю, що можна було б запустити закон про обіг земель, але по-іншому треба було провести перемовини з міжнародним валютним фондом і світовим банком. Я такі переговори проводив і моя логіка була в наступному: щоб передати землю тільки українцям, аграріям, фермерам.»

Крім того, Гройсман наголосив, що держава повинна була б забезпечити фермерів грошима або кредитами для покупки землі. Екс-прем’єр запевняє, що в його уряду вже була готовою домовленість про створення спеціального фонду під ці потреби сільськогосподарського сектору.

«Має бути створений фонд, який буде кредитним фондом або через державний банк або через міжнародні банки, який буде підтриманий міжнародними партнерами і така домовленість в нас попередньо була — вони були готові наситити мільярдами цей фонд, щоб українські аграрії могли приходити там брати кредити під відсоток інфляції не більше і в національній валюті на 25 років.»

На думку Гройсмана це допомогло б створити робочі місця та дозволило б достойно підтримати фермерський клас, а у синергії із децентралізацією такі дії могли стати потужним поштовхом для розвитку економіки країни.

«В мене була логіка в наступному: ми створили децентралізацію — сильні об’єднані громади і ми б створили потужний фермерський клас — не десятки тисяч фермерів, як сьогодні, а мільйони фермерів, які б могли працювати в Україні. Разом це сила-силенна нашої економіки в цілому. Тому що фактично сьогодні аграрний сектор формує майже п’яту частину всього, що ми виробляємо в Україні — трохи менше, а можемо виробляти до 25% — це кошти, які підуть в кишені українців і нашої нацекономіки.»

Сказав найвідоміший політик Вінниці й про відсутність у прийнятому законі національного інтересу. За його словами, згідно закону з 2024 року землю зможуть придбати юридичні, які будуть концентрувати у своїх руках по 10 тис гектарів. Гройсман пообіцяв боротися за права фермерів та добиватися, щоб до 2024 року деякі положення закону були скасовані.

«В мене питання — де тут український інтерес? Ми його тут не бачимо. Ринок запускається по закону з 2021 року. Всі зараз говорять, що декілька років буде криза. Тобто в 21, 22, 23 роках буде складна ситуація в економіці, тому у великих компаній не буде фінансових ресурсів щоб купувати землю й інвестувати. Вони будуть зараз зосереджені на своїх проблемах. Вони знають і розраховують, що до 24го року вони зміцніють, у них будуть ресурси, а фермер український залишиться зі своїми проблемами. Далі вони прийдуть і в 24му році будуть викуповувати землю. Я буду боротись за те, щоб до 24го року цю безглузду норму скасувати, і будь-якими засобами її треба скасувати. Це не українська реформа, вона не дасть нам ніякого ефекту.»