Влада Вінниці збільшила замовлення на пошиття захисних костюмів

222
 Зминулого тижня у Вінниці на двох місцевих фабриках почали шити захисні костюми для медиків, які замовила міська рада. Сьогодні міський голова Сергій Моргунов побував на фабриці «Поділля», де загалом було замовлено понад сім тисяч таких костюмів. Наразі до медзакладів з цієї фабрики вже доставлено більше 2000 таких костюмів, сьогодні передали ще 1500. Співпраця зі швейними фабриками буде продовжена, наступне замовлення дозволить створити запас на два місяці для медичних закладів міста. Завдяки такій співпраці міські медзаклади отримують по прийнятній ціні спеціальні костюми, а місцеві підприємства – замовлення.
Колективи підприємств ПрАТ «Володарка» та «Поділля» відгукнулись на пропозицію міського голови Сергія Моргунова частково переорієнтувати виробництво для потреб медицини. Загалом міська рада уже замовила фабрикам 17 300 спеціальних захисних комбінезонів. З яких на підприємстві ПрАТ «Володарка» шиють 10 000 https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=6847 , а на швейній фабриці «Поділля» — 7300. Захисні комбінезони передадуть до медичних закладів міста.
«Місячна потреба по всіх медичних підприємствах Вінниці, які у підпорядкуванні у міської ради, – це 23 тисячі 225 біокостюмів одноразового використання. Це зокрема перша міська лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги, третя міська лікарня, це всі п’ять центрів первинної медико-санітарної допомоги, три пологових будинки. Цю потребу ми забезпечуємо, у тому числі завдяки замовленням на фабриках «Володарка» та «Поділля». Крім того, я вже дав доручення, щоб ми розмістили замовлення ще на дві місячних потреби на майбутні періоди. Адже ми повинні бути готовими до різних ситуацій. Фактично ми вирішуємо два завдання – забезпечуємо місячну потребу і робимо резерв на два місяці», – каже міський голова Сергій Моргунов.
Також міський голова додає, що завдяки такій співпраці місцеві підприємства паралельно забезпечуються роботою. «Керівник фабрики «Поділля» Анатолій Козярук зазначив, що в цьому році звичних для підприємства замовлень стало менше. Замовлення костюмів міською радою — це певний внесок у підтримку промисловості міста Вінниці. Також важливо, що ми маємо економію – орієнтовно 70 грн на одному виробі порівняно з середньою ринковою вартістю. У цілому вже є тенденція до зниження цін на засоби індивідуального захисту на ринку України. Якщо раніше ніхто навіть не хотів розмовляти про аналогічні костюми менше ніж по 550 гривень, то на сьогодні — 300 гривень. Тобто це вже нормальна адекватна ціна, яка наближається до ринкової, яка була перед пандемією», – зазначив Сергій Моргунов.
Як зазначив міський голова, по централізованих поставках на заклади міста Вінниці виділено поки лише 200 костюмів. «А станом сьогодні через ініціативу «СтопВірус» – понад 600 одиниць. Також більше 5000 костюмів придбані за кошти територіальної громади міста Вінниці. І це таке співвідношення лише по одній позиції. Крім того, дуже багато, особливо на початку епідемії, нам допоміг бізнес: з масками, респіраторами, різними лікарськими засобами – це все те, чого ми фактично не змогли швидко знайти і купити за бюджет», – каже міський голова.
Директор підприємства «Поділля» Анатолій Козярук розповів, що підприємство вже закінчує відшивати замовлену міською радою кількість костюмів. «Для пошиття костюмів ми придбали спеціальний матеріал – ламінований спандбонд, який не пропускає вологу. Швачки, які у нас працюють, забезпечені індивідуальним захистом. До речі, вже маємо замовлення з інших міст України, але для Вінниці шиємо в першу чергу», –  зазначив Анатолій Козярук.
Сьогодні частину пошитих костюмів завезли у міську клінічну лікарню №1 та лікарню №3. «Наш персонал безпосередньо працює з хворими на COVID-19 і з тими, хто має підозру на цю хворобу. Такі костюми необхідні в першу чергу інфекціоністам, реаніматологам, а також –  всім тим, хто консультує у відділеннях по вузьких спеціальностях. Наразі люди, задіяні у такій роботі, мають відповідний одяг, створюються запаси», – каже директор МКЛ №1 Костянтин Ліваковський.