Влада Вінниці планує перейняти досвід французів щодо очищення води та створення агрохабу

У Вінниці проходить ряд заходів щодо подальших кроків співпраці з французьким містом Діжон. Сьогодні відбулась відеоконференція, під час якої серед іншого обговорювалось створення агрокластеру. Також йшлось про вдосконалення системи водопостачання та водовідведення у Вінниці.

Заходи відбуваються у рамках реалізації Проєкту децентралізованого співробітництва міста Вінниці та Вінницької області із м. Діжон, регіону Бургундія Франш-Конте, Франція. Відеоконференції проходять за участю представників Посольства Франції в Україні, компаній BETEN, VITAGORA, AGRONOV, кластеру EMS, аграрних підприємств, Вінницького національного аграрного університету. Також, на заході присутні представники дипломатичних установ, закладів вищої освіти, кластеру EMS та рядом аграрних підприємств.

Записати.JPGПрисутніх привітав заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. «Ми маємо ряд зустрічей в рамках дводенного робочого візиту французьких партнерів, під час яких обговорюємо основні напрямки співпраці, що були ініційовані Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим. Серед них – cтворення агрокластеру, діяльність кластеру EMS, модернізація систем водопостачання Вінниці. На завтра запланована робота по університетській співпраці щодо створення  агрохабу з Вінницьким національним аграрним університетом, Вінницькою міською радою та університетом Agrosup Діжон», – розповів Андрій Очеретний.

222222.jpg«Питання, які включені до Проєкту децентралізованого співробітництва є надзвичайно важливими та актуальними для міста та Вінницької області. Створення агрокластеру, агрохабу для Вінницького регіону має надзвичайно важливе значення, адже Вінницька область є аграрним регіоном, і досвід наших французьких партнерів є досить корисним. Я впевнений, що в перспективі ми матимемо позитивний результат. Інші питання, які є складовою проекту, – покращення системи питного водопостачання та водовідведення міста та питання управління водними ресурсами. Як на мене, це стратегічні питання», – зазначив перший заступник голови Вінницької обласної ради Володимир Кістіон.

Президент компанії BETEN Ingenierie Жан Рош зазначив, що вже добре знайомий з Вінницею, адже співпраця розпочалась з 2019 року. «Звичайно, і місто Вінниця, і Вінницька область, і французька сторона хотіли швидше розвивати цей проект, але, на жаль, через коронавірус відбулись певні затримки. Другою причиною відстрочення проекту, є те, що відбулись вибори у наших країнах. Нам пощастило з результатами виборів: і у Франції, і в Україні особи, які були на початку співробітництва, залишилися на своїх посадах, і тому ми можемо сподіватися, що той час, який ми втратили на початку співробітництва, ми зможемо швидко наздогнати», – каже Жан Рош.

Довідка

Нагадаємо, Вінницька міська рада та Вінницька обласна державна адміністрація з січня 2019 року реалізують Проєкт децентралізованої співпраці з Францією, який передбачає роботу в таких напрямках:

  1. Створення агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та Вінницької області спільно у співпраці з компанією VITAGORA щодо стратегічного планування та компанією AGRONOV щодо прийому підприємств та передачі фізичної моделі/структури прийому підприємств.
  2. Створення агрохабу шляхом університетських обмінів, наукового співробітництва i впровадження освітньої програми з підготовки спеціалістів з аграрного i агропромислового напрямків за участі Університету Agrosup Діжон.
  3. Технічна експертиза, спрямована на стратегічне покращення системи питного водопостачання i водовідведення у м. Вінниці.
  4. Управління водними ресурсами, що використовуються для сільського господарства на рівні області.