Влада Вінниці отримала відзнаку ПРОМІС «За зміцнення муніципального сектору в Україні»

00_vidznaka
У Вінниці завершилася п’ятирічна співпраця з проєктом ПРОМІС. За роки співпраці було реалізовано 28 різних проєктів. Підсумки підбивали на дводенній Міжнародній конференції «#Міста та зміни: досягнення, перспективи». Конференцію організували в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджувався в Україні за сприяння Федерації канадських муніципалітетів за підтримки Уряду Канади  Як зазначили представники проєкту, Вінниця один із найкращих партнерів серед міст України.
«За підтримки проєкту ПРОМІС не тільки у Вінниці, а й в області було розроблено програмні і стратегічні документи для наших міст-партнерів. А також впроваджені ініціативи з економічного розвитку. Загалом у Вінницькій області протягом 2018-2020 року було реалізовано аж 67 таких ініціатив у різних напрямках діяльності. Всі ініціативи і проєкти, які впроваджуються є дуже результативними та сталими. Результат міста Вінниці дає можливість говорити, що це найкращий наш партнер серед усіх міст», — зазначив головний експерт з міжвідомчої співпраці та економічного розвитку ПРОМІС Олександр Ігнатенко.
У перший день конференції, українські та міжнародні експерти працювали у форматі онлайн. Міський голова Сергій Моргунов під час тематичної панелі, присвяченої децентралізації, розповів, як Вінниця співпрацювала із ПРОМІС останні п’ять років https://cutt.ly/zkHbax5 .
Під час другого дня конференції – телемосту #МІСТА ТА ЗМІНИ: СВЯТКУЄМО УСПІХИ за участі представників Посольства Канади в Україні та Федерації канадських муніципалітетів відбулось відзначення міст-партнерів ПРОМІС. Очільник Вінниці подякував команді проекту за співпрацю.
«Коли робиш оцінку спільної роботи за останні роки, то саме головне, що це не просто папери, які були покладені на полицю, а  якраз той дієвий інструмент у сфері підтримки маркетингу, туризму Вінницької територіальної громади, який має результат. Завдяки проєкту ПРОМІС нам вдалося реалізувати ініціативи, про які ми тільки думали, як це все вирішимо. Проєкт завершено, але маю надію що й надалі ми будемо співпрацювати, адже нашій великій вінницькій команді було приємно з вами працювати», — додав міський голова Сергій Моргунов.
«Надзвичайно символічно, що саме Канада стала тією рушійною силою і джерелом компетенцій для українських міст. Ми у Вінниці дійсно намагалися використати усі ті можливості, які відкривалися за допомогою ПРОМІС, і якомога повноцінно навчитися реалізовувати ті речі, які були перевірені на практиці в Канаді. Ми поширювали свій досвід і на інші міста. Дякую вам усім», — зазначив Владислав Скальський.
 Виконавчий директор  АМУ Олександр Слобожан відзначив, що співпраця була дієва у різних муніципальних сегментах, що важливо для розвитку місцевого самоврядування в умовах децентралізації.
«Ви дозволили Асоціації міст зміцнитися організаційно, інституційно. Хочу загадати той момент коли ми тільки починали співпрацю в питаннях гендерної рівності, гендерні питання не були у фокусі муніципалітетів. Зараз 89 українських муніципалітетів підписали Європейську хартію рівності. Через такі програми ми залучили громадський сектор  до співпраці з муніципалітетами. Через програму малих грантів ми досягали декілька цілей сталого розвитку. Я всім дякую за величезний обсяг роботи», — додав він.