Витівки «полтергейсту» на Соборній, 39

poltergeyst

В один прекрасний ранок у будинку хтось розвалив веранду і кухню. Хто це зробив, зараз встановлює поліція

«Нас обікрали. Але яким чином… Знесли веранду, зламали кухню, просто знесли з лиця землі. Потім проникли у кімнати і винесли речі. Дочка прийшла до квартири щось взяти чи поставити, а дверей немає… взагалі веранди і кухні немає». Так розповідає про те, що сталося з їхнім майном 14 липня 2016 року вінничанка Ганна Пастух. У одноповерховому будинку, що по Соборній, 39, їх сім’я має власність — квартиру під номером 2-А, з невеличкою прибудовою. Тепер там, де була прибудова, залишився тільки фундамент і підлога. Після звернення власників розваленої веранди і кухні до поліції розпочали два кримінальних провадження: за ст.185 ч.3 Кримінального кодексу (крадіжка, поєднана з проникненням у житло), і за ст.194 ч.1 (умисне знищення або пошкодження майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах).

Ганна Олександрівна розповідає, що квартиру на Соборній, 39 вони отримали у спадок, і там зараз ніхто не живе. Однак колись проживала у цьому будинку, каже жінка, і пам’ятає старих хазяїв. Там було п’ять квартир. На сьогодні чотири — уже викуплені новим власником, з попередніх — залишились вони і їх квартира.
— Сусіди бачили, що розбирали квартиру. Але подумали, що і нас викупили, — пояснює Ганна Олександрівна те, чому ніхто із сусідів не забив на сполох ні коли валили стіни, ні коли вивозили речі. — Ми звернулись у поліцію одразу 14 липня. Все записали, описали… Тоді поліцейські навіть поїхали і привезли робочого, який розбирав будинок. Той каже: «Так, я розбирав, але я всього лише робочий. Мені майстер сказав розбирати — я розбирав, він мені сказав — погрузити у машину, я погрузив… Що мені казав робити, то я робив».

 

Про загадкового «майстра» сім’я теж написала заяву у правоохоронні органи, вказали й ім’я. Бо відтоді, бідкається Ганна Олександрівна, минуло уже два місяці і вона не розуміє, чому так довго шукають людей, які вирішили розвалити частину їхньої квартири і вивезти речі. Зрештою, це ж набідокурив не полтергейст, якого за руку не зловиш.

У поліції повідомили, що після цього звернення передали провадження на вивчення до слідчого управління.

— Зараз справу передали іншому слідчому, підготували вказівки, хід розслідування поставили на контроль керівництва Головного управління Нацполіції області, — повідомила Ольга Єфремова, старший інспектор відділу комунікації ГУНП у Вінницькій області. — Заслуховування справи планується на нараді керівництва ГУНП.

 

«Місто» розшукало нового власника, який викупив усі інші квартири у цьому будинку. Він погодився на зустріч, сказав, що зараз саме — у кафе у центрі міста. Щоб поспілкуватись з ним, журналісту довелось зачекати, поки чоловік відобідає, а заодно і вирішить, чи сам даватиме коментарі, чи дасть телефон свого юриста. Потім, щоправда, вибачився за таке очікування, пояснивши, що не знав, що доведеться давати коментарі, бо погоджувався на зустріч.
Власник чотирьох квартир у будинку по Соборній, 39 — Руслан Рапава. Чоловік повідомив, що уже давав пояснення міліції і показував документи. Запевняє, хто розвалив прибудову — гадки немає.

— А звідки з’явилося припущення, що це могло бути за Вашою вказівкою? — запитую.

— Не знаю, як таке могло виникнути, — каже Руслан Рапава. — Я гадки не маю, хто розвалив. Коли ми зайшли на територію, я побачив дерево, що впало, там є вишня. Можливо, вона могла впасти на їхню прибудову, чи що там у них було. Не розумію, чому вони можуть на мене думати, адже я не маю до того ніякого відношення. Так, я купив будинок, з квартирами, з ділянками землі. Я туди навіть не заходив, ніяких людей я не наймав, ніяких речей я звідти не вивозив. Люди, у яких я купив квартири, вивозили речі самі. Є поліція, вони мають встановити людей, які до цього причетні, провести відповідні процедури і тільки після цього подати до суду, де буде встановлюватися чиясь вина.

Руслан Рапава також сказав, що зі своїми сусідами взагалі не спілкувався. Утім поговорити їм все ж доведеться. За документами власність на Соборній, 39 — приватна, спільно часткова. А це значить, що сусіди залежать одне від одного. І ще при купівлі-продажу частини такого будинку мала б бути згода або відмова тих, хто у ньому має свою частку власності.

— Якщо це приватний будинок на кілька частини, тоді потрібна відмова від першочергової покупки. Тому що законодавець передбачив це право першочергової покупки для співвласників будинку, — пояснює Володимир Яцуба, керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості. Щодо прав власників у такому будинку, він пояснює: «Співвласники мають однакові права, тільки в частках, які у них визначені. Якщо один із власників такого будинку захоче провести якісь роботи, то погоджування з іншим співвласником має бути однозначно. Ну звісно, якщо той не дає його, так би мовити, із врєдності, тоді спір вирішується у суді».

…А поки поліція уже два місяці шукає тих, хто розвалив і розбирав веранду квартири № 2-А по Соборній, 39, постраждала сім’я написала звернення до одного із вінницьких нардепів, а також до СБУ.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована