Вісім тисяч звернень за п’ять тижнів: мешканців Вінниці закликають вакцинуватися від грипу

vakcina

У Вінниці за останні п’ять тижнів до лікарів з приводу грипу та гострих респіраторних інфекцій звернулося близько 8 тисяч чоловік, 70% з яких – діти. Нині рівень захворюваності на ГРВІ та ГРЗ починає зростати.

Водночас, як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, медики кажуть, що про епідемію говорити зарано, оскільки захворюваність відносно епідемічного порогу – на рівні “мінус” 35%. Тож нині варто подбати про ефективну профілактику найбільш важкої із всіх респіраторних вірусних інфекцій – грипу, та зробити відповідне щеплення.

Вакцинація вінничан здійснюється згідно міської програми “Стоп грип”, реалізація якої проводиться через мережу аптек МКП “Вінницька міська аптека”, ПП “Конекс”, ТОВ “Техмедсервіс ТМС”. Згідно програми, забезпечення вакциною проти грипу населення міста відбувається за пільговими (зі знижкою у 50%) рецептами, а дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з інвалідністю – зі 100% відшкодуванням.

“Минулого року, завдяки дії цієї програми, було вакциновано 5 385 осіб, що склало 1,5% від усього населення міста, в т.ч. 1202 дитини. Всього по Вінницькій області проведено 7392 щеплення, в тому числі 1268 у дітей. Це хоч і мало, але значно більше, ніж у всі попередні роки. Певне, поступово люди починають розуміти, що профілактика – це безпечніше та дешевше, ніж лікування” – повідомляє Держпродспоживслужба.

Водночас, за повідомленням Вінницької облдержадміністрації, нині на Вінниччині не зареєстровано жодного випадку захворювання на грип.

– На сьогодні рівень захворюваності на ГРВІ та ГРЗ починає зростати. Порівняно з минулим тижнем, рівень захворюваності населення зріс на 5%, але цей показник є нижчим епідпорогу на 24%. За результатами лабораторних обстежень, жодного випадку підтвердження грипу немає, – зауважила Надія Марусяк, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА.

За її словами, вже 5,5 тисяч осіб (з яких тисяча – це діти) пройшли імунізацію. Фахівці вважають, що початок епідемії в Україні може бути в середині грудня. Цьогоріч очікуються три штами грипу: Michigan (підвид “пташиного” грипу), Colorado та Singapore.

З міського бюджету Вінниці на “Стоп грип” направили близько 2,2 мільйона гривень, з яких один мільйон – на відшкодування 50% вартості вакцини, 348 тисяч витратили на “швидкі” тести, щоб розпізнати грип, а на противірусну терапію та симптоматичні засоби – 816 тисяч гривень. Детальніше про те, як впізнати грип та що робити у випадку захворювання – читайте за цим посиланням.

Нагадаємо також, 16 листопада до Вінниці прибула велика делегація лікарів та медичних працівників на чолі з міністеркою охорони здоров’я Уляною Супрун та головою українського Уряду Володимиром Гройсманом.

Тут вони оглянули нову операційну в лікарні Пирогова, а також поговорили про те, що вже вдалося досягти завдяки медичній реформі та що очікує лікарів та їхніх пацієнтів у найближчому майбутньому.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована