«Вишню» поставили вночі за парканом на площі Небесної сотні

vstanovili

Обійшлося без сутичок.

Уночі 16 лютого на площу Небесної Сотні привезли готовий пам’ятник «Дерево свободи», присвячений героям Революції Гідності. Як видно з відео, опублікованого vinbazar, бронзовий монумент, висотою понад 5 метрів і вагою понад сотню кілограмів, привезли вантажівкою та вивантажували краном.

 

Паркан, який встановили 24 січня та «убезпечили» собаками, не розбирали. Також робітники не чіпали пластикового Шевченка, бюст якого 4 лютого встановили активісти на заміну старого. Процес вивантаження «вишні» пильнувала поліція.

Додамо, що зранку 16 лютого відбулася позачергова сесія Вінницької облради. І хоча активісти, що відстоююють на Парижі Т.Шевченка, були присутні у залі, питання про це вони не піднімали, як не порушували його й депутати.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017р. мерія Вінниці ухвалила рішення встановити на площі Небесній сотні пам’ятник загиблим Героям Майдану. Частина громадськості виступила проти, активістів підтримали деякі депутати обласної ради (фракції «Свобода», «Батьківщина», частково «УКРОП» та «Радикальна партія»). Під час сесії, коли «шевченківське» звернення не вдалося проголосувати, обласні обранці цих фракцій в знак протесту покинули залу. Згодом мер С.Моргунов заявив, що деякі вінничани розпалюють антисемітизм, прикриваючись пам’ятником Т.Шевченка. Поліція Вінниці взялася розслідувати прояви антисемітизму в місті.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована