«Вінницяводоканал» закликає не панікувати: коронавірус у воді не живе

814c0bc13dba60456222f0ca610a16a4_preview_w440_h290

«Вінницяоблводоканал» повідомляє, що вода, яка тече з кранів у будинках городян, безпечна. Додаткові заходи з очищення і знезараження, у зв’язку з запровадженням карантину, не потрібні. Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню.

«Водопровідна вода з легким присмаком та ароматом хлору – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну ємність і дати їй трошки відстоятись.

Наразі, в лабораторії «Вінницяоблводоканалу», як і завжди, ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках вінниччани мали гарантовано безпечну питну воду.

Чи треба купувати бутильовану воду або зберігати питну воду про запас?

Наразі немає жодних підстав думати, що запровадження карантинних заходів у місті хоч якимось чином вплине на надійне та безперебійне постачання води в домівки вінничан», — зазначає прес-служба підприємства.

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що «на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них». Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BAuA): «Передача вірусу COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована