«Вінницяміськтеплоенерго» вкотре нагадує вінничанам про борги

plata

На календарі вже 1 квітня – початок другого місяця весни. Завершення опалювального сезону не за горами, втім, є питання, яке тягнеться не один рік – проблема з розрахунками за спожиті послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, які надає КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». З місяця в місяць сума боргу зростає через накопичення несплачених нарахувань багатьма споживачами. Так, є понад 20 тисяч особових рахунків, на яких є заборгованість за спожите.

Загалом станом на 1 квітня населення боргує близько 110 мільйонів гривень. Незабаром споживачі отримують нові рахунки за послуги, спожиті в березні, але ще далеко не всі сплатили за попередній місяць!
У зв’язку з тим, що від розрахунку населення за послуги, які ми надаємо, залежить розрахунок теплопостачального підприємства за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України», ми змушені застосовувати всі можливі важелі впливу на боржників.

Спочатку працівники служби збуту розносять попередження споживачам про необхідність терміново погасити заборгованість. Ми розуміємо, що частина боржників належить до неблагополучних верств населення, саме тому підприємство завжди йде назустріч навіть злісним неплатникам, пропонуючи можливість реструктурувати борг і сплатити його частинами. Головна умова при реструктуризації – одразу сплатити 30% від усієї суми, решту – частинами протягом визначеного періоду. Крім цього, обов’язково необхідно сплачувати поточні нарахування.
Чимало споживачів вже скористалися такою можливістю. Станом на сьогодні укладено близько 240 договорів на реструктуризацію заборгованості на суму в понад 1,5 мільйона гривень.

Якщо ж боржник ухиляється і від сплати боргу, і від укладання договору з реструктуризації, єдиний вихід — позови до суду. Якщо споживач не сплачує два періоди поспіль або на його особовому рахунку накопичується борг у розмірі 3000 гривень, юридично-договірна служба підприємства готує позови до суду. І тоді, крім суми боргу, до витрат споживача додаються ще штрафні та інші санкції.

— штрафи: відповідно Постанови Кабінету Міністрів України №630 штрафні санкції нараховуються у розмірі 3%: якщо сума заборгованості, для прикладу, 5 000 грн., відповідно штраф буде — 150грн. У декого суми заборгованості перевищують 10 000 грн. Для таких боржників розмір штрафних санкцій відповідно дорівнюватиме 300 грн і вище відповідно до суми боргу. Є такі боржники, штрафи яких перевищують 8 000 гривень.

— судовий збір: при подачі позовної заяви до суду позивач (в даному випадку теплопостачальне підприємство) сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача судовий збір стягується з боржника. З 1 січня 2019 року відповідно до Закону України “Про судовий збір” мінімальна ставка судового збору становить 1921 гривню (1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

— виконавчий збір: після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості, справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про державне провадження» з боржника стягується виконавчий збір – 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.
Крім того, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

— pаборона виїзду та арешт майна: До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.

— пеня: Законом «Про житлово-комунальні послуги» передбачено пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. За кожен день затримки з оплатою нараховуватиметься пеня в розмірі 0,01%. Нарахування пені починатиметься з травня місяця, а саме з першого робочого дня після 20 числа (крайній термін сплати за комунальні послуги).

— внесення до єдиного реєстру боржників: якщо Ви не сплачуєте за послуги вчасно та в повному обсязі, то автоматично потрапляєте до даного реєстру https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

— неможливість отримати субсидію: якщо матимете борг у розмірі 340 гривень прострочений більше, ніж на місяць, субсидію у вас заберуть.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована