Вінниця — Венеція. На річці Південний Буг з’явилась перша у місті гондола «Джульєтта».

lodochka_03

У Вінниці на воду спустили першу гондолу. Вона належить родині Гуменюків, які орендують на набережній баржу переобладнану під паб. Кореспондент Вiнниця.info поспілкувалась з власником незвичного для нашої країни човна.

«Схід і захід сонця у нас найкрасивіші. Можу сказати більше, що схід на мільйон доларів, саме на цьому майданчику. А Гуменюк романтик, він на цьому розуміється. На цю тему є шикарний анекдот, який мені розповів Василь Вірастюк, він нещодавно бував у Вінниці. Я пропонував йому прогулянку на гондолі та через брак часу він був вимушений відмовити. Натомість, розповів анекдот: «Два кума біля річки ловлять рибу. А по воді пливе використаний презерватив. Один кум до другого й каже: «Не можу зрозуміти, як вони ото на тих гондолах плавають», — розпочинає з жартів Віталій.

Гондола у Гуменюків з’явилася у 1998 році. У спадок від дідуся, який її і збудував. Її вирішили облагородити та зробити туристичною родзинкою.

«Я довгі роки пропрацював закордоном. Коли питали, звідки родом, жартома відповідав, що з Венеції. А тут так зійшлися всі пазли, що ми можемо зробити Вінницю дійсно маленькою Венецією. До речі, цю гондолу дідусь, який був її колишнім господарем, назвав Джульєттою. Напевно, на честь героїні «Ромео і Джульєтти», — продовжує Віталій.

Зараз Віталій з майстрами завершують декорування «Джульєтти».

«У венеціанських гондол спереду є залізний великий гребінь. Він означає місцевий острів. А поряд ще сім маленьких, які означають райони Венеції. Я буду робити схожий декор. Великий гребінь буде означати острів Кемпа. Три маленькі – мікрорайони Вінниці.

Чоловік сам навчився керувати гондолою. Техніку спочатку вивчав роздивляючись відео по Інтернету.

«Тепер, можете мене офіційно називати першим гондольєром на селі. Буду катати людей по кільком туристичним маршрутам. Просто «покатушки» по річці — прогулянка під трьома мостами Вінниці та до фонтану. Подорож коштуватиме 250 гривень за півгодини. Я хочу зробити «Джульєтту» романтичною родзинкою Вінниці, а не маршруткою», — пояснює.

Працювати гондола буде вже за один-два тижні. У Віталія вже вишукувалась черга майбутніх клієнтів. Він зауважує, якщо бажаючих буде багато, замовить ще кілька гондол з Венеції.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована