Вінниця — третя в Україні по влаштуванню дітей у сім’ю

122d16b6fcda1d6056d0b1eef9d77da2

Такий  вагомий показник відзначила заступниця голови облдержадміністрації  Наталя Заболотна, яка взяла участь сьогодні, 6 лютого, у засіданні розширеної колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації за підсумками роботи у 2019 році  із представленням карти пріоритетів служби на 2020 рік.

До участі у заході були запрошені члени колегії служби у справах дітей облдержадміністрації, заступники голів РДА та міських рад міст обласного значення, голови об’єднаних територіальних громад, начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, та ОТГ, директори Вінницького і Жмеринського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Про реалізацію права дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуватись в сімейному оточенні, захист житлових та майнових прав дітей-сиріт, про різні аспекти діяльності закладів, підпорядкованих службі у справах дітей  доповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош. «Основною метою діяльності служби є забезпечення та дотримання прав дітей-сиріт, згідно положення конвенції ООН про права дитини та інших нормативно-правових актів. Ця ціль реалізовувалась через нагляд та контроль за дотриманням прав дітей, через забезпечення методичної підтримки, здійснення інформаційно-просвітницької роботи та взаємодію з дотичними управліннями»,- підкреслила Тетяна Дорош.

Керівник служби назвала найважливішим напрямком  роботи  в умовах децентралізації та деінституціалізації  профілактику соціального сирітства: «Це дуже великий напрямок, який складається з багатьох складових. Саме він є найважливішим в умовах нашого сьогодення, тому що стратегічна лінія держави – забрати всіх абсолютно дітей із закладів інституційного перебування».

Станом на 01січня 2020 року на первинних обліках служб у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває 2324 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: 1633 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування перебувають під опікою, піклуванням громадян, 545 – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 103 – в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування, 21 – навчаються в вищих навчальних закладах, професійно-технічних училищах різних рівнів акредитації, 23 – в тимчасових формах влаштування (11 — в сім’ях родичів, знайомих, 9 — центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 3 — інше, тощо).

Станом на 01.01.2020 року в області 93,7 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання.

В області станом на 01.01.2020 року функціонує 57 дитячих будинків сімейного типу та 134 прийомних сімей, в яких на вихованні перебуває 634 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Упродовж 2019 року в області створено 7 прийомних сімей, 2 дитячих будинки сімейного типу. У 2019 році до сімейних форм виховання (дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї) влаштовано 74 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 60 – віком від 6 до 18 років.

Крім того, в області здійснюється забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок субвенції, обсяг якої у 2019 році для Вінницької області складає 37,642 млн. гривень.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована