Вінниця: Понад 80 відсотків боргів із зарплати «надбали» підприємства-банкрути

ЗАРПЛАТА

Роботодавці Вінниччини у першому півріччі нинішнього  року заборгували працівникам 16,1 мільйона гривень зароблених грошей.

Про це повідомляє обласне управління статистики. За його інформацією, левова частка від цієї суми, майже 81 відсоток – борги підприємств-банкрутів. Причому вони суттєво наростили їх у порівнянні з таким само періодом 2019-го. Тоді цифра становила 32,1%.

Додали боргів у порівнянні з минулорічним  періодом також економічно неактивні підприємства. Але не набагато: їхня частка у загальному показнику нині 5,9 %, було 2,8%,

Натомість економічно активні виробництва суттєво скоротили борговий «хвіст» — з 65% у минулому році до 13,3% у нинішньому. Однак статистика звертає увагу на щомісячне зростання заборгованих сум на таких підприємствах, починаючи з квітня нинішнього року.

Найбільші борги у сільському, лісовому та рибному господарстві. Серед районів області сумну пальму першості у затримці зарплати мають у Чечельницькому та Вінницькому. Нагадаю, йдеться про ті підприємства, що працюють і отримують прибутки, але не поспішають розраховуватися з працівниками.

Ніяк не виплатять зароблених грошей на деяких підприємствах у будівництві, добувній та переробній промисловості, оптовій торгівлі.

У розрізі міст на першому місті за сумою затриманих зарплат Вінниця (5,5 млн грн). У Ладижині цифра становить 2,5 млн грн. Серед боржників також Теплицький та Тростянецький райони.