Як стверджують перевізники, така сума буде рентабельною під час роботи в умовах карантинних обмежень і скорочення перевезень. Про це повідомив на зборах голова асоціації Олександр Гота. Він уточнив, що розрахунки нової ціни проводили незалежні фахівці.

За його словами, перевізники змушені зменшувати кількість пасажирів, бо цього вимагають протиепідемічні заходи. Незважаючи на це, зарплату водіям зобов’язані платити, купувати пальне, проводити ремонт транспортних засобів. Як стверджує Олександр Гота, починаючи з 2018 року всі складові подорожчали, крім вартості проїзду.

Під час свого виступу на зборах керівник асоціації навів для порівняння цифри вартості проїзду в маршрутках у низці міст країни. За його словами, у сусідньому Житомирі пасажири сплачують за поїздку вісім гривень. В Одесі, Львові, Ужгороді — по сім. У Києві вимагають затвердити тариф до 15 гривень.

Асоціація «Маршрут» пропонуватиме міській владі нову вартість — 12 гривень за поїздку. Для обґрунтування цифри нададуть конкретні розрахунки. Олександр Гота зазначив, що перевізники готові до перемовин, бо розуміють, що пропонований тариф буде не по кишені для багатьох пасажирів.

Нагадаємо, 2018 року вартість проїзду підвищили з чотирьох до шести гривень замість восьми, що їх пропонували перевізники.