Вінниця: День міста святкували онлайн

imgonline-com-ua-resize-q8s8fakfwv3cr4

У незвичному форматі відзначали 657-й день народження Вінниці. У зв’язку зі збільшенням випадків захворювання на коронавірус, уперше заплановані заходи перенесли у віртуальний формат. Побачити їх можна було у Фейсбуці на сторінці VinCulture.

Здоров’я людей важливіше за будь-які, навіть найцікавіші видовища. Про це зазначив на засіданні виконкому міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Його пропозицію скасувати святкування, яке планували на площах і в парках міста 10-13 вересня цього року, підтримали учасники зібрання. Зате в Інтернеті упродовж усіх трьох днів не одна сотня вінничан вітали рідне місто і одні одних зі святом. Серед них — керівники міста й області, депутати, науковці, політики, відомі артисти, спортсмени.

Першим показав свої родзинки Центр історії Вінниці. Спочатку презентували найдавнішу карту міста кінця XVIII століття, одночасно започаткувавши вікторину «Pro місто». Особливий інтерес викликала виставка «Давні діячі міського самоврядування». На ній представили постаті вінницьких самоврядців, починаючи з XVI-XVII століття.

Чарівними піснями і мелодіями земляків вітали самобутні художні колективи — Академічний міський камерний хор імені Віталія Газінського та жіноча хорова капела «Соломія», естрадно-духовий оркестр «ВінБенд», студія естрадного співу «Лайм», переможці проекту «Голос діти», інші самодіяльні гурти.

Охочі мали можливість вирушити у дві віртуальні екскурсії: літературну «Рідне місто, ти для мене — диво» та краєзнавчу «Вулиці міста розповідають».

Під час перегляду мистецького проекту «Вінниця в кінематографі» можна було упізнати рідне місто на кадрах художніх та документальних фільмів, що їх знімали у різні часи над Південним Бугом. І це аж ніяк не всі заходи, які завершилися о 17-й годині 13 вересня. Особливість такого формату в тому, що кожну подію можна переглянути ще і ще раз, зайшовши на зазначену вище сторінку у Фейсбуці.

Попри все незмінними залишилися дві усталені традиції такого свята. Проїзд у міському транспорті 12 вересня був безоплатний для всіх пасажирів. По-друге, дітки, які народилися цього дня, отримають від міської влади подарунки. Їх вручать щасливим батькам немовлят. У цьому запевнив земляків міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час брифінгу напередодні іменин міста.