Вінницький журналіст встановив особистість 3 з 4 ультрас, що вдягнули на футболі гітлерівську свастику

ultras_svastika_02

2 червня вінницький футбольний клуб «Нива-В» провів останню гру в сезоні 2017-2018 року другої ліги Чемпіонату України з футболу. У цій зустрічі вінницька команда перемогла переможця другої ліги команду «Агробізнес» з Волочиська Хмельницької області.

Але не результатом цієї гри відзначилася Вінниця в останньому турі другої ліги. під час гри чотири молодих особи з числа «ультрасів» віннницької «Ниви» вдягнули футболки з фашистською свастикою Третього рейху Гітлерівської Німеччини.

Віце-президент вінницької «Ниви» та депутат Вінницької міської ради від партії «Батьківщина» Вадим Кудіяров, який вже не вперше потрапляє в епіцентр резонансних скандалів та кримінальних справ спочатку назвав це провокацією та розповів вінницьким ЗМІ, що «під час матчу фанів в футболках із забороненою символікою на трибунах ніхто з присутніх не бачив». Не побачили фашистської свастики на футболі й численні правоохоронці.

Але вінницький журналіст Олександр Столяров провів розслідування цього інциденту, визначивши особистість 3 з 4 «ультрасів», що «зігували» у футболках зі свастикою на стадіоні. І виклав це у Фейсбуці, підкрипивши свої слова відео та фото.

І тільки після опублікування цього розслідування стало відомо, що вінницька поліція таки порушила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 Кримінального кодексу України та внесла про це відомості в ЄРДР. «Справою» займається слідчий відділ Лівобережного відділення Вінницького відділу поліції. Правоохоронці мають встановили осіб, які 2 червня під час матчу «Ниви-В» з «Агробізнесом» одягнули футболки із нацистською символікою, але Олександр Столяров зробив це самостійно замість слідчих. Їм лише потрібно встановити четвертого «ультраса» у футболці з гітлерівською свастикою.

Далі даємо текст розслідування Олександра Столярова у оригіналі:

У тексті нижче, я покажу і назву імена тих, хто зігував на футболі у Вінниці 2 червня в футболках Третього Рейху

А тепер історія про те, як нацисти, які на футболі у Вінниці були в футболках із зображенням прапору Третього Рейху, про яких написали і яких показали багато ЗМІ — пов’язані з партією Батьківщина Вінницька Область, Вінницька ГО «Батьківщина молода», Батьківщина та групою ультрас Sportowia… або історія про те, як член правління та заступник голови Батьківщина Молода всєяукраїни, а також віце-президент клубу СФК «Нива-В» Кудияров Вадим клеїть дурня

Як відомо, 2 червня у Вінниці відбувся футбольний матч між вінницькою Нивою та волочиським Агробізнесом. Нива перемогла 2:0. Але не однією перемогою Ниви запам»ятався цей матч вінничанам. Четверо @Ультрас Нива Вінниця одягли футболки із зображенням прапору Третього Рейху.

Хто ці люди у футболках? Не будучи взагалі причетним до околофутболу та не знаючи нікого з ультрас тусовки потрібно було з чогось почати. І тут згадався факт, що кілька років тому у Вінниці зареєстрували ГО вінницьких ультрасів.

Заходжу у реєстр ГОшок і за запитом “ультрас”, знаходжу три ГОшки і одна з них — “Ультрас Вінниці”. У засновниках Рогозюк Дмитро (“Рогозь”) та Олександр Домбровський (“Драмер”). Далі пошук на ФБ і виявляється, що раніше згадані засновники — члени партії Батьківщина і активно тусуються з Вадимом Кудіяровим, що підтверджується купою спільних партійних фотографій у профілі Вадима. Також я згадав про факт, ще із журналістських часів, що Кудіяров опікувався і завжди вписувався за вінницьких ультрас.

Гостро стояло питання ідентифікації “нациків”. Так як ВКшечку прикрили, а ФБ занадто офіційний та складний для подібних людей, я вирішив помоніторити інстаграм. Почавши з хештегів #ніва #niva та моніторингу фотографій та відео за такими геомітками як “Стадіон Локомотив”, я знайшов багато відео та фотографій з матчу, а також нові теги. Цікавими були #sportowia та #sportowiateam. Трохи гуглінгу і виявилося, що Sportowia це одне з міських вінницьких об’єднань ультрас. Окрім футболінгу, хлопці ганяють комуністів, трощать зали гральних автоматів та займаються MMA — боями без правил, як кажуть у народі. Цікаво, що 1 травня 2017 комуністів ганяли за комуністичну символіку https://www.youtube.com/watch?v=z17z4KB6Ofk. А самі ж носять нацистську. Подвійні стандарти:)

Судячи зі знайдених фотографій, усі четверо нациків займаються ММА, так само як і Младобатьківщинівець Дмитро Рогозюк, який на матчі і на багатьох фотографіях постійно знаходиться поруч із зігуючими. До речі, один з чотирьох нациків — це вінницький спортсмен-чемпіон MMA Дмитро Туз. Ось відео, де він у сірих штанах — б’є людину. https://www.youtube.com/watch?v=e1ChkGdikP4

Далі можна було б описати цікаву, але технічну і досить довгу працю, яка зайняла у мене годин п’ять, не менше.. Проте, цей етап виключимо… Аналіз купа хештегів, тегів інших акаунтів, посилань на ФБ, зрівнювання татуювань, шортів, футболок і навіть кольору волосся. Так, один з нацистів — Влад, має рижий колір волосся, яке його і спалило, на додачу до шортів. Усе дивіться на фотографіях.

Не заливав усе одразу, бо в таких ситуаціях, потрібно чекати офіційні та напівофіційні коментарі. І Вадим Кудіяров таки відзначився, прикинувшись шлангом: “Це провокація! Особисто я такого не бачив, і ніхто з вболівальників не може мені пояснити, як таке могло відбутися. Будемо розбиратися. Відверто кажучи, «Нива» дивним чином останнім часом то потрапила у «скандал» з договірними матчами, хоча доказів у Нацполіції не надали, то випадок з фанами. З»ясуємо.”

https://www.facebook.com/…/a.10855445781…/2009923939049173/…

Що цікаво, на футболі були правоохоронці, але жоден не зреагував. А свої футболки нацисти все таки зняли. Коли команда Нива після матчу підійшла до сектору ультрас. Хєрові з них нацисти. Я би сказав нацисти-позєри:)

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована