Вінницький суд не визнав екологічних збитків на 100 мільйонів гривень

pole

Громада всіма силами хоче відстояти свої права

У Вінницькій області вже кілька місяців люди намагаються відстояти природу, адже збитків там завдали на понад 100 мільйонів гривень.

Що ж сталося?

Йдеться про село Людавка. Там минулого року посеред лісу розпочали будівництво сміттєвого полігону. Для цього зрубали 150 гектарів лісу.

До слова, замість лісу там буде смітник.

– Торік у травні почали його будувати. І так тихо, щоб ніхто не знав. Я випадково дізнався. Коли почались вибухи в Калинівці, їхав чоловік на екскаваторі. І він в мене питає дорогу до складів військової частини в Людавці. Я в нього питаю “Ви сюди будете склади перевозити?”, а він мені “Ні, ми тут сміттєпереробний завод будуємо!”. Потім ми дізнаємось, що це не сміттєпереробний завод, а полігон по знешкодженню та утилізації побутових відходів, коротше смітник, – говорить місцевий житель Анатолій Костишин.

Місцеву громаду такі зміни не втішили, саме тому вона подала позов, в основу якого лягли висновки Державної екологічної інспекції. Завдані збитки експерти оцінили у понад 100 мільйонів гривень.

Однак, для місцевого суду висновки експертів та відкритий супротив громади – не показник. Позов на заборону будівництва судді скасували.

У свою чергу в міській раді назначили перевірку, однак поки що ситуацію не коментують.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована