Вінницький суд арештував мешканця Донецька, підозрюваного у легалізації бойовиків «ДНР».

arest

Слідчий суддя Вінницького міського суду Ігор Чернюк сьогодні, 10 квітня, задовольнив клопотання прокуратури Вінницької області про обрання міри запобіжного заходу щодо затриманого напередодні 56-річного чоловіка, якого підозрюють у сприянні діяльності терористичної організації.

Підозрюваний Н. – уродженець села Вербівка Оратівського району на Вінниччині, втім фактично проживав на території тимчасового окупованого Донецька. Перетнув лінію зіткнення, прямуючи до рідних. Вже на підконтрольній території його і затримали.

Як вбачається із матеріалів кримінального провадження, двоє мешканців тимчасово окупованого Донецька, серед яких і підозрюваний Н., налагодили “механізм оформлення для проросійських терористів паспортів громадян України”.

Мета – для подальшого в`їзду останніх на підконтрольну українській владі територію.

“За сприяння посадовців Державної міграційної служби зловмисники вклеювали до паспортних документів осіб, які приєдналися до лав незаконних збройних формувань, фотокартки, що обов`язкові після досягнення 25- і 45-річного віку. Це створювало передумови для проникнення бойовиків на мирну територію України для здійснення терористичної та розвідувально-підривної діяльності”, – звітували вчора про затримання силовики.

Сьогодні у суді розглянули клопотання органів досудового розслідування про запобіжний захід. Прокурор просив тримання під вартою, адвокат – заперечував.

Адвокат підозрюваного

Зрештою, суд задовольнив клопотання слідчого СБУ про тримання під вартою підозрюваного Н. Найближчі два місяці, до 7 червня 2019 року, чоловік проведе у вінницькому слідчому ізоляторі. Будь-яка зі сторін процесу може оскаржити ухвалу в апеляційній інстанції протягом 5 днів.

Досудове розслідування триває, підозру готують ще двом причетним до злочину. Силовики проводять обшуки у підрозділах Державної міграційної служби України, аби встановити посадовців, із якими контактували мешканці тимчасово окупованих територій.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована