Вінницький студент створив годинник-навігатор для атовців

izobretatel-kriviy

Студент Вінницького національно технічного університету Дмитро Кривий  працював над створенням годинника-навігатора для солдатів АТО три місяці.

Винахід не підключений до інтернету, тому його сигнал не можуть відслідковувати сторонні. Винахідник Дмитро Кривий каже, що відтоді як почалася війна постійно думав, як допомогти солдатам допомогою ІТ-технологій.

— Якось мені в голову прийшла ідея створити годинник, сигнал якого не можна блокувати з космосу. Три місяці довелось попрацювати над винаходом, але результат того вартий.  Годинник вміщує в себе навігаційну систему, компас тa пейджер. Солдати можуть передавати короткі голосові або письмові повідомлення про місце знаходження. Нa невеличкому екрані зображена кaртa, за якою власник годинника може зорієнтуватись на місцевості, — розповів Дмитро.

Хлопці з АТО кажуть, що пристрій їм він був би дуже необхідний під час розвідницьких операцій, але грошей на розробку в державі немає.

— Я пропонував свої винаходи у Міністерствo oбoрoни Укрaїни, але там сказали, що не мають вільних коштів на розробку,  — зітхає Дмитро.

Винахід може працювати під землею та у воді. Єдиним його недоліком є те, що він чуттєвий до сильних ударів  Працює від звичайної батарейки, заряду якої вистачає на 48 днів.

i-vin.info

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована