Вінницький селекціонер виростив унікальну фіолетову кукурудзу

Вінницький селекціонер, керівник компанії “Мнагор” Михайло Нагорняк презентував незвичайну фіолетову кукурудзу.

Презентація відбулась під час першого фестивалю солодкої кукурудзи “VinСornFest”, який пройшов у Вінниці 3 серпня. Аби побачити, як ростуть дивовижні фіолетові качани фермери з усієї України, які вирощують солодку кукурудзу, а таких з’їхалося до Вінниці не один десяток, вирушили за місто на селекційну ділянку підприємства.
Робоча назва – “Бордо”

Новий сорт поки що номерний. Робоча назва фіолетової вінницької кукурудзи “Бордо”. На селекційній ділянці ростуть одразу рання, середня і пізня кукурудза фіолетового забарвлення. Загалом, за словами вінницького селекціонера, посіяно майже 20 різних сортів.

“Ми їх будемо тестити – вибирати кращі. Це така “народна селекція” – джерело, з якого ми всі беремо”, – каже Михайло Нагорняк.

“Продавати фіолетову кукурудзу можна буде тільки через 3 роки. Зазвичай гібрид реєструється саме 3 роки. Зараз вона тільки на стадії реєстрації, апробації, отримання дозволів. Ми її подали до Держреєстру, і поки що не маємо права продавати”, – розповів селекціонер з Вінниці.

Загалом підприємство “Мнагор”, яке вінницький селекціонер організував більше 10 років тому, вже зареєструвало 7 сортів. Серед них і спільні гібриди, і винятково власні проекти.

Серед найцікавіших сортів, за словами Михайла Нагорняка, не менш унікальна за фіолетового “родича” українська біла супер-солодка кукурудза “Білий кролик”.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована