Вінницькі виробники “зеленої” енергетики відсудили в держави понад 110 мільйонів

14_main

Господарський суд Києва задовольнив позови виробників «зеленої» енергетики проти ДП «Гарантований покупець» на суму 200 мільйонів гривень. Про це повідомляє Finbalance.

Йдеться про низку компаній-виробників електроенергії з відновлювальних джерел. Серед яких є дві вінницькі компанії. Найбільше відсудила ТОВ «Вінницька птахофабрика» — 101,5 млн грн. Інша вінницька компанія ТОВ «Вінсолар» відсудила 12,9 млн грн. У переліку задоволених судом також позови від київських, тернопільських, хмельницьких виробників “зеленої” енергетики.

Додамо, що Кабмін постановив виділити у 2020 році держгарантії «Укренерго» сумою до 11,3 мільярда гривень для погашення боргів перед виробниками зеленої енергетики. Через борги державного трейдера «Гарантований покупець» перед виробниками «зеленої» енергії сума позовів до держпідприємства сягнула близько мільярда гривень.

«Гарантований покупець» є єдиним державним оператором з продажу електроенергії з відновлюваних джерел. Його мета — скуповувати та продавати усю зелену електроенергію.