Вінницькі рятувальники нагадали про правила відпочинку на воді

korotko-253-699x466

Днями рятувальники провели профілактичні рейди серед місцевих жителів Вінницького, Козятинського, Оратівського районів, нагадавши їм найголовніші правила поводження підчас відпочинку воді.

Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Відтак, для уникнення нещасних випадків на водоймах, вони наполегливо рекомендували дотримуватися наступних правил:

  • не залишати дітей без нагляду, забезпечити їм максимально безпечний відпочинок;
  • якщо діти не вміють плавати, вони не повинні заходити глибше ніж по пояс та плавати плавати на надувних матрацах або камерах;
  • не пірнати з плотів, човнів, пристаней та інших плавзасобів, а також урвищ;
  • краще відмовитися від місць купання води зі швидкою течією та не запливати далеко від берега;
  • після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу (різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок);
  • алкоголь і вода – не пов’язуванні речі.

Вінничан застерігають, згідно статистики трагедії на воді трапляються саме в місцях стихійного відпочинку населення на воді. Рятувальники також нагадують, що безпечно купатися лише там, де є рятувальні пости.

В Україні з початку червня потонуло 100 осіб, з яких 17 – діти, про це повідомляє ДСНС України. Тільки за вихідні 13-14 червня на воді загинули 24 людини, з яких троє дітей.

Окремо Державна служба з надзвичайних ситуацій звертається до батьків: у період літніх канікул, слідкуйте за дозвіллям дітей та не дозволяйте їм самостійно відвідувати навіть найменші водойми!

kids-495853_1280-1280x640