Вінницькі прокурори можуть залишитися без посад

sud-prokurori

Вчора Вінницький апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Олександра Мартинюка і скасував накази екс-генпрокурора Віктора Шокіна і прокурора області В’ячеслава Соколового, за якими призначений керівний склад Вінницької місцевої прокуратури: Олександр Гуцол, Іван Криворучко, Людмила Карманчук і Володимир Панченко.

Відповідно до постанови суду з Генпрокуратури і прокуратури Вінницької області на користь Олександра Мартинюка стягнуть майже п’ять тисяч гривень судових витрат. Нагадаємо, звернувся до суду для захисту своїх прав. Кандидат на керівні посади у місцевій прокуратурі вважає результати конкурсу необ’єктивними, а останній етап відбору — непрозорим.

Суд задовольнив позовну вимогу, в якій Олександр Мартинюк вимагав оскаржити рішення конкурсної комісії, за яким здійснювався відбір. Однак повторно конкурс так і не провели.

В травні учасник конкурсу знову звернувся до суду. Цього разу з позовною вимогою визнати протиправними і скасувати накази екс-генпрокурора Віктора Шокіна і прокурора Вінницької області В’ячеслава Соколового про призначення на посади прокурора Вінницької місцевої прокуратури та його заступників .

Однак суд у задоволенні позову відмовив . Мотивував відмову тим, що Олександр Мартинюк не є суб’єктом правовідносин, а накази, прийняті відносно інших осіб. Під час останнього судового засідання в апеляційному адміністративному суді представник Генпрокуратури надав для ознайомлення суду оригінали рекомендацій конкурсної комісії і наказів про призначення на прокурорські посади. Після вивчення матеріалів справи, розгляду клопотань і судових дебатів суд проголосив рішення на користь позивача.

Олександр Мартинюк зазначає, що відповідно до рішення суду конкурс, а саме етап співбесіди, можуть провести повторно. Взяти участь у ньому мають всі 16 учасників, зокрема, і Олександр Гуцол, і Іван Криворучко, і Людмила Карманчук, і Володимир Панченко, які вже призначені на керівні посади.

Втім, чи перетасовуватимуть результати конкурсу, наразі невідомо. Питання оскарження рішення конкурсної комісії вивчає Вищий адміністративний суд України.

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована