Вінницькі перевізники хочуть встановити «білоруські» ціни за проїзд

proiizd

Власники маршрутів впевнені, що ціну квитка збільшує податок на додану вартість

Чи очікувати вінничанам найближчим часом підвищення цін на проїзд у місті та за його межами, йшлося 23 березня у Вінницькому прес-клубі. Також там презентували Вінницьку обласну об’єднану Асоціацію перевізників.

 

Про нову громадську спілку розповів її голова В’ячеслав Дарморос. Вона була зареєстрована 1 березня цього року. До складу засновників Асоціації перевізників входить 28 суб’єктів господарювання. Серед них – п’ять громадських організацій, в тому числі впливові Асоціація перевізників Вінницького району, Асоціація перевізників Вінниччини, Вінницька обласна Асоціація перевізників і регіональна Асоціація перевізників. Тобто практично всі найголовніші профільні громадські організації нашого краю. Мета створення спілки зрозуміла. Як відомо, гуртом легше й батька бити, тобто відстоювати свої інтереси.

В’ячеслав Дарморос нагадав, що в районах нашої області пасажирів перевозять близько тисячі автобусів. Всі вони – у приватній власності. Послугами автобусного сполучення охоплені близько 90 % населених пунктів. Багато автобусів дуже зношені через неможливість заміни транспорту. Адже, за словами підприємців, ціна квитків дуже занижена, і оновлювати за рахунок них новий парк практично неможливо.

– Починаючи з 2014 року, ціна на автобусні квитки піднялася лише вдвічі. У той час витрати на запчастини, масло та решту товарів зросли значне суттєвіше. Ми вже два роки маємо право піднімати ціну проїзду. Але не можемо це робити, зважаючи на рівень платоспроможності нашого населення, – каже В’ячеслав Дарморос.

 

Представник обласної об’єднаної Асоціації перевізників Віктор Стецький прокоментував чутки щодо очікуваного підвищення ціни на проїзд.

– Поступового підняття ціни за проїзд можна очікувати. Особливо в разі збільшення мінімальної заробітної плати. Якщо б держава дозволила не включати ПДВ у ціну квитка, його можна було б здешевити. Ми просимо про це наших законодавців, – пояснив Віктор Стецький.

Представники Асоціації повідомили, що йдеться про заплановане підвищення ціни проїзду у Вінниці на 20 %, а в області це поки що це не планується. Вони наголошували, що наразі собівартість поїздки у місті 7 – 8 гривень. Саме стільки коштують у перерахунок на наші гроші, приміром, квитки на міські автобуси в сусідній Білорусі.

Підприємці багато розповідали про свої потреби і проблеми. Але одне питання, здалося, застало їх зненацька. Йдеться про передбачене законодавством запровадження касових апаратів і взагалі «білого обліку» готівки за перевезення. Члени спілки не дали на це зрозумілої відповіді. Мовляв, коштів на касові апарати і бухгалтерів бракує.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована