Вінницькі медики спростували інформацію про епідемію кору в області

kir

Лікарі-інфекціоністи, представники обласного та міського департаментів охорони здоров’я та сімейні лікарі провели прес-конференцію, щоб заспокоїти вінничан щодо захворюваності на кір

Про це повідомляє прес-службa Вінницької ОДА.

Начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Наталія Авраменко зауважила, що нині немає суттєвого спалаху захворювання.

«Протягом минулого тижня у місті Вінниця захворіли на кір 231 особа, з яких 117 дітей. Близько 50% було госпіталізовано, решта лікуються вдома. Періодично кількість хворих на кір дійсно зростає, але не потрібно цього боятися. У випадку виявлення певних ознак хвороби, або поганого самопочуття необхідно одразу звертатися до свого сімейного лікаря», — каже Авраменко.

Вона наголошує, що єдиним захистом від недуги є вакцинація. «Протягом попередніх років іноді не вистачало вакцини і багато людей відмовлялись від щеплень. Тому зараз є значний відсоток не вакцинованих дітей і дорослих, які знаходяться у зоні ризику і більш схильні до захворювання».

За словами головної спеціалістки відділу лікувально-профілактичної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лариси Бевзи, в усіх лікувально-профілактичних закладах області є достатня кількість комбінованої вакцини проти кору і щеплення проводять постійно. «Загалом в області вакциновано 55% дітей. На сьогоднішні проблем із вакциною немає, область забезпечена на 120% від необхідної кількості доз вакцини. Хочу наголосити, що вакцинація є безкоштовною і лише щеплення дає змогу убезпечити себе від захворювання на кір».

Додамо, що з початку 2018 року на Вінниччині зареєстровано 805 випадків кору, з яких 486 хворих були діти.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована